Munamäe motokrossi juubeliüritusel näeb elavat ajalugu

Korviga sõidavad Valter Sõrmus (Ats) ja Heino Räim (Kilu).  Foto aastast 1962. Foto: ERAKOGUMOTOPEO OOTEL ❯ Kuigi üks Võrumaa motospordi suursündmus Sõmerpalus on selleks aastaks juba möödanik, ootab teine ja märksa juubelihõngulisem motopidu veel oma järge. Nimelt täitub 17.–19. augustil toimuval Suure Munamäe Torni motokrossil järjepanu 50. aasta. Seetõttu on tänavu lisaks tavapärasele võistlusprogrammile oodata ka märksa rohkem üllatusi – nii Vaabinas kui ka Võru linnas.


Mootorsaanid linnamurul


Esimene start stardipuuga aastal 1964. Foto: ERAKOGUMootorsaanide kiirendust suvel Koreli oja kõrval murul pole ilmselt varem nähtud. Ometi on peakorraldaja Ülo Raudsepa sõnul see neil plaanis. „Kardame küll veidi keskkonnainspektsiooni sekkumist,” sõnab Raudsepp ja tunnistab, et seepärast on ka ürituse kavas antud võistluse juurde märgitud siiski „võibolla”.


Kolmepäevase motofestivali esimene päev ehk reede ongi suuresti pühendatud sõunumbritele, sest lisaks saanidele võib põristamas näha-kuulda ka säärusid ehk punnvõrre ning show-klassis püüavad pealtvaatajate pilke efektne kostüüm ja rattadisain.

(Loe edasi ajalehest või telli pdf.)


 


 

LOE VEEL


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD