Menu

.

1784 meetri teatejooks linna sünnipäeva auks

Pisikesed Larsy-poisid tegid kahele klubile ära.  Foto:MAARJA ROONJOOKSUVÕISTLUS • Võru linnapäevade raames toimus ligi kümme erinevat spordivõistlust. Harrastajatele mõeldud ürituste seas paistis silma juba üheksandat korda korraldatav 1784 meetri teatejooks, kus omavahel võtsid mõõtu perekonnad, klubid ja ettevõtted.

Perekondade puhul eristati kaht vanusegruppi – võistkonnaliikmete summeeritud vanuse poolest alla ja üle 100 aasta vanused. Alla 100aastaste perekondade seas tuli võitjaks perekond Piirisild, üle 100 aasta vanuste vanusegrupis võitis perekond Laur. Kiireim klubi oli Võru suusaklubi.

Ettevõtete arvestuses käis tihe konkurents kahe spordipoe – Maratonspordi ja Silja Spordi vahel. Võitjaks tuli Maraton-sport. Neil kulus kõikidest jooksuvõistkondadest Jüri, Tartu, Lembitu ja Vabaduse tänavatest moodustuva ruudu läbimiseks viis minutit ja neli sekundit.

Teatejooksu võistkonnad olid neljaliikmelised. Distantsi pikkus tuleneb linna asutamisaastast 1784, nii et joostakse 1000 + 700 + 80 + neli meetrit.

Linnajuhid jooksid ka

Autasustati iga arvestuse kolme parimat võistkonda. Auhindu andsid üle Võru linnavalitsuse esindajad, kes ise samuti kahe võistkonnaga teatejooksul osalesid. Et abilinnapea Kersti Kõosaare võistkond kandis nime Linnavalitsuse Blondiinid, pani Kõosaar jooksu ajaks pähe säravvalge paruka.

Eraldi tunnustati klubina võistelnud OÜ Larsy jooksjaid. Kui ülejäänud klubisid esindasid täiskasvanud, siis Larsy nime all jooksid pisikesed spordipoisid. Isegi pikemad jalad ei andnud täiskasvanutele tohutut edumaad – Larsy juntsud said kuue klubi seas tubli neljanda koha.

Lisaks loositi kõikide osalejate vahel välja Värska veekeskuse kinkekaart, mille võitis perekond Luik.