Menu

Võrumaal hukkus elumaja põlengus inimene

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võrumaal nõudis elumaja põleng pühapäeval keskealise naise elu, kellele sai saatuslikuks hooletus suitsetamisel.

Päästjad said kell 17.53 teate, et Rõuge vallas Tuuka külas põleb elumaja. Teataja oli märganud tulekuma ja tundnud suitsulõhna, teatas Lõuna päästekeskus BNS-ile.

Päästjate saabudes põles ühekorruseline puidust elumaja lahtises tules ja katus ning vahelaed olid juba sisse kukkunud. Päästjad alustasid kohe kustutustöödega ja avasid tulepesadele ligipääsuks maja konstruktsioone. Kustutusvett saadi lähedal asuvast tiigist ja toodi paakidega Suhka külast.

Päästjateni oli jõudnud info 49-aastase naisest majaelaniku kohta, keda ühtlasi otsima asuti. Kell 19.05 leiti maja rusudest hukkunud inimese söestunud surnukeha.

Lõuna päästekeskuse ohutusjärelevalve büroo menetlusinspektori hinnangul põhjustas tulekahju hooletus suitsetamisel. "Päästjad hoiatavad, et siseruumides suitsetamisel võivad hooletusel olla väga rasked tagajärjed. Mööbli või põranda vahele pudenev suitsuots võib tulekahju süüdata alles tundide möödudes. Põlengust annab varakult märku ning võimaldab elu päästa töökorras suitsuandur," märgivad päästjad. 

Sellel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud 35 inimest. Eelmisel aastal hukkus tulekahjudes kokku 43 inimest.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD