Menu

Võrumaal kaduma läinud 65-aastane Taissia leiti helikopteri abil soost

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Alates teisipäevast Võrumaal kadunud olnud 65-aastane Taissia õnnestus PPA kopteri abil soost üles leida.

"Alates eile õhtust, mil me kadumisteate saime, oleme koostöös vabatahtlike ja Taissia lähedastega naist otsinud nii droonide kui koerapatrullide abil. Vaatasime nii jalgsi liikudes kui ka drooniga üle naise kodupiirkonna, muuhulgas ka lähedased metsad, kus Taissia armastab käia," ütles Kagu politseijaoskonna välijuht Arvo Turba laupäeval.

"Täna hommikul leidsime juhtunut lahendades Saarepera soo lähedalt kadunud naise jalgratta, see andis alust arvata, et Taissia võib viibida samas soos. Kaasasime otsingutesse ka PPA kopteri. Kopter Bravo pealt silmatigi kadunud naist Saarepera soos ning jõudsime naiseni täna veidi pärast kella kahte päeval," lisas Turba.

Taissia viibib meedikute valve all. Teadaolevalt oli naine eksinud ning kogu kadumise aja teisipäevast alates maastikul veetnud. Koju oli Taissia seekord jätnud nii mobiiltelefoni kui ka helkurvesti, mida ta teadaolevalt muidu looduses viibides kannab.

"Praegu läks kõik hästi ning meil on hea meel, et ema peagi taas oma pere juurde jõuab. Siiski tuletame meelde, et kadunud inimesest peaks hädaabinumbril 112 teada andma võimalikult varakult," pani Turba lähedastele südamele. "Praegusel hetkel saime informatsiooni ja alustasime otsinguid kolm päeva pärast Taissia kodust lahkumist. Samuti on loodusesse minnes vajalik kaasa võtta laetud akuga mobiiltelefon. Eriti just palavate ilmadega on oluline kaasa võtta joogivett, heaks abimeheks võib osutuda näiteks helkurvest. Palju ruumi ei võta ka nuga, vahendid tule tegemiseks ja väike eine."

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD