Menu

50 mahetalu ootavad avatud talude päeva raames külastajaid

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Gregor Saluveer

Avatud talude päeva ligi 250 talust on viiendik mahetalud. Mahetalud ootavad külastajaid avatud talude päevale pühapäeval, 24. juulil kõikides maakondades, kõige rohkem on neid Saaremaalt.

„Möödunud aasta avatud talude päeval olime isegi üllatunud, et huvi oli nii suur – mõnedes linnalähedastes taludes käis üle tuhande külalise, aga kaugemalgi käisid sajad inimesed uudistamas, kuidas taluelu käib, nii ka meil,“ ütles Mirjam Pikkmets Mätiku mahetalust Pärnumaalt. „Ma arvan, et suur osa külastajaid tuleb uudistama teadlikult. See tähendab – inimesed, kes on ostnud mahepoest või turult mingeid tooteid, tulevad nii-öelda üle vaatama, kust see toodang tuleb ja kuidas selle tootmine käib. On loogiline, et klient tahab kindlust, et talle pakutav toode on kvaliteetne. Ootame ka sel aastal kõiki huvilisi.

Paljud mahetalud võtavad külastajaid vastu muudelgi aegadel, näiteks külastas üle tuhande koolilapse viimase aasta jooksul PRIA koolipuuvilja programmi kaudu mahetalusid, sh Alt-Lauri talu Võrumaalt, Erto talu Jõgevamaalt ja Latika talu Tartumaalt. Lapsed tutvusid talueluga, neile tutvustati loomi ja põllukultuure.

Talud on 24. juulil avatud kell 10.00–17.00.

LISAINFO: http://www.maheklubi.ee/upload/Editor/Maheleht_2_2016.pdf

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD