Menu

Võru linna elanikul täitus 103. eluaasta

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võru Linnavalitsus

25. oktoobril tähistas oma 103. sünnipäeva teenekas õpetaja Anna Rinne. Sel puhul käisid teda kodus Võru linna nimel õnnitlemas abilinnapea Sixten Sild ja sotsiaaltööosakonna juhataja Eve Breidaks.

Oma pikka ja austusväärset retke haridusmaastikul alustas Anna Tsolgo algkoolis asendusõpetajana, alates 1940. aastast kuni pensionipõlveni töötas ta Võrus – peamiselt Võru linna 1. algkoolis (Võru I Põhikool).

Eesti Kirjandusmuuseumile aastail 2002–2007 saadetud sisukate tööde eest sai ta 2008. aastal Eesti vanima rahvaluule korrespondendina presidendi preemia ning võitis paar aastat hiljem „Eesti elulugude” võistluse. Anna Rinne ei näe enam küll ise lugeda ega kirjutada, kuid abilise toel jätkab ta oma lugude talletamist.

Alles hiljuti andis Anna Fr. R. Kreutzwaldi Meomriaalmuuseumile üle ligi 30-leheküljelise kirjutise teemal „Mina ja Kalevipoeg“. Anna mälu on väga hea. Muude luuletuste seas luges Anna külalistele peast ette ka Kalevipoja lõpuvärsid, mille ta oli võro keelde tõlkinud.

Pärast seda, kui abilinnapea oli teinud sissekande Anna külalisteraamatusse, saatis vanaproua  külalised teele luuleridadega:
Aeg kiirelt ajamerre kaob,
ta liikudes me nägudesse künnab vaod.
Mis sest, et välja näeme vanad,
me hing on noor ning rõõmu vajab.
Aitäh rõõmu tegemise eest!

Palju õnne ja tervist alati positiivsele Annale!

Võru linnas elab tänase päeva seisuga viis üle 100-aastast inimest. Vanim võrulane on 105-aastane Maria.

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD