Menu

VIDEO Võru linnapea Anti Allas kandideerib riigikokku

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Linnapeale meeldib mängida lauatennist ja aeg-ajalt käia rattaga sõitmas, kui selleks aega jääb. Foto: AIGAR NAGEL

Eksklusiivintervjuu Võru linnapea Anti Allasega. Esmane ilmumine 16.06.2018 Võrumaa Teatajas

Linnapea Anti Allas: Ma olen veel kahevahel, kas kandideerida või mitte. Mõlemalt poolt on argumente. Riigikogu valimisteks saab mul linnapeaks olemist kokku viis aastat ja mõned kuud. Olen enda hinnangul saanud selle aja jooksul Võru jaoks üsna palju ära teha ja tean, kuidas linna arengus edasi minna. Samas näen üha selgemini, kui palju saaks Võru linna ja maakonna jaoks ära teha riigikogus. Ma olen selle vastu, et riigikogu valimiste eel lendavad siia kaugelt kohale niinimetatud valimispardid, kes korjavad suure häältesaagi ja hiljem ei muretse Võrumaa pärast jälle põrmugi, sõltumata sellest, kas nad parlamenti pääsevad või mitte. Mul on olemas selge nägemus sellest, mida tahaksin parlamendisaadikuna ära teha. Kõige tähtsam on Võru jaoks tagada maakonnakeskustele riigi poolt õiglane osa maksutulust. Praeguse rahastusmudeli puhul on maakonnalinnad ümbritsevatele valdadele doonoriteks, sest linnad ei saa kogu maakonna elanikele osutatavate avalike teenuste eest õiglast tasu. Kui maakonnakeskus vireleb finantsraskustes, siis on see hävitav hoop kogu maakonnale. Tahaksin oluliselt edasi arendada ka hajaasustuse programmi, mille väljatöötamise ma ise kunagi Võru maavalitsuses algatasin ja mis on nüüd üle-eestiliseks kasvanud. Nii linna- kui ka maapiirkondade taristu (erateed, vesi, kanalisatsioon, internet) arendamisele peaks riik tugevamini oma õla alla panema.

Anti Allas FOTO: Aigar Nagel

Muidugi on teada, et riigikokku kandideerimine ei tähenda veel kaugeltki valituks osutumist. Kaalun kandideerimist väga tõsiselt ja suhtlen oma toetajatega. Paljud neist saavad aru, et riigikogus on tõepoolest võimalik Võru jaoks palju kasulikku ära teha ja kui seal töötada, nagu seda seni linnas olen teinud, siis on reaalne võimalus selles töös edukas olla. Aga kogu loo paradoks on selles, et just minu suurimad toetajad ei taha praegu, et ma Võru linna juhi koha pealt lahkuksin. Arusaadavalt on see probleem ka perele. Lapsed on sellises eas, et on oluline, et kogu pere oleks rohkem aega koos. Täna ei saa ma lõplikku vastust anda. Tegemist on väga tähtsa otsusega ja ma ei langeta seda kiirustades. Aeg annab arukust.

Kommentaarid   

+20 #1 tsinkplekkpäng 2018-12-06 08:57
krr tea kust nad alati ühe jutu võtavad ... nagu valimiseks läheb siis muudku jututavad, et otsustavad, lahendavad , möllavad , võitlevad. 27 aastat seal tallinna mäe otsas kõik eelkäijad /partei nimest olenemata/ selle jutuga käinud - ometi pole riik kuhugi jõudnud. ega nad seal ise ka kuhugi jõua .... akna all juba terve fraktsiooni jagu "talente" istumas.
Tsiteeri | ebasobiv
+21 #2 Muhv 2018-12-06 09:09
Tead, ära mine!! Jutt, et seal saab palju ja rohkem ära teha on ka pehmelt öeldes nõrk. Teisalt saame siis ehk teada selle osa kohta Sinust, mida varem pole näinud. Nagu Kõva mehega. Riigikogu on mehe selle palge lauale lajatanud, mida kohalikud ära ei tunne ja ei tahagi tunda. Ja kui mehe kaasa ei hiilga ka ei mõistuse ega inimlikkusega - ongi kogu jube komplekt koos ja tagasitee endal n-ö täis lastud. Siis saab ainult jõuga!
Tsiteeri | ebasobiv
+13 #3 ennustaja obune 2018-12-06 09:16
Niimoodi konkureerivad sotsid kõik omavahel .... siit kagunurgast, valga - võru - põlva pealt kokku valitakse vist 8 või 9 saadikut. Selle järgi tahavad Kõva, Padar, Allas kolmandiku endale saada? Miuke see tõld olema siis peab , mida 3 obusega vedada. Tahaks loota , et sotsiarmastajai d nii palju siin küll ei jätku.
Tsiteeri | ebasobiv
-11 #4 Vauuu 2018-12-06 09:58
Väga tubli ja edu sulle.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #5 usssss 2018-12-06 17:19
head seal midagi ei ole pea asi ,et on tugev söjaväeline kamp seljadaga see riide ja naine ei meeldi on jäämäe algus alles tegelikult on seal täielik 90-ndad 8) ja raha räägib ja vöru ei tehta :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
+9 #6 tamula vanake 2018-12-06 21:26
joppen puhh,sotse küll valida ei saa,kui keerata nimekiri ümber,siis veel kuidagi,aga sellist kargajat nagu Padari poiss ,hakkab juba üle viskama,las rahustab Brüsselis inimesi kui vaja
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD