Menu

Kagu jaoskonna võistkonnad olid politsei kutsemeisterlikkuse võistlusel edukad

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Politsei kutsemeisterlikkuse võistluse võitis Kagu jaoskonna esimene võistkond koosseisus Erko Sibul, Dmitri Kulaga, Kevin Keerov ja Jaak Kamber. Foto: PPA

Neljapäeval lõppesid Kagu-Eestis kaks päeva väldanud politsei kutsemeisterlikkuse võistlused. Võidu noppis Kagu politseijaoskonna esimene võistkond ning teisele kohale tuli sama jaoskonna teine võistkond. Kolmanda tulemuse tegi PPA kesküksuste kolmas võistkond.

Võistluste peakohtunik, Lõuna prefekt Vallo Koppel sõnas, et kaks võistluspäeva Kagu-Eestis möödusid pingeliselt, kuid sellegipoolest väga rõõmsas meeleolus. „Mul on hea meel, et PPA viiendad kutsemeisterlikkuse võistlused tõid Kagu-Eestisse paariks päevaks kokku sedavõrd suure hulga politseinikke. Ühelt poolt said politseinikud proovile panna oma oskused ja teadmised, teisalt panustada oluliselt ka kogukonna turvalisusse, avalikku korda ning liikluse rahustamisse," selgitas Koppel.

Võistlustest väljus võitjana Kagu politseijaoskonna esimene võistkond koosseisus Erko Sibul, Dmitri Kulaga, Kevin Keerov ja Jaak Kamber. Teise koha saavutas sama jaoskonna teine võistkond ja kolmanda koha PPA kesküksuste kolmas võistkond.

Tänavu jagunes kahele päevale 11 võistlusala: näiteks tuli osalejatel praktiseerida kogukonnakeskset politseitööd kohalikus külapoes, otsida maastikul kadunud abivajajat, pidada kinni kurjategija, sooritada taktika- ja laskeülesanne, teha läbi vigursõit, anda intervjuu sündmuskohalt, päästa uppuja ning anda talle meditsiinilist abi. Lisaks tuli võistkondadel varasemalt kodus valmis treida ning siis komisjonile hindamiseks esitada värbamisvideo, mille abil saaks uutele võimalikele kolleegidele politseitöö erinevaid võimalusi tutvustada ning töö köögipoolt näidata. Võistlusülesannete lahendamise vahel oli osalistel võimalik tutvuda ka Kagu-Eesti vaatamisväärsustega ning noppida lisapunkte vaheülesannetest. Kahepäevane kutseoskuste jõuproov kulmineerus Kääriku Spordikeskuses kaasa elama tulnud kolleegide ning konkurentide valvsa silma all meeleoluka lõppvõistlusega, mis pani proovile nii võistlejate nutikuse kui kiiruse.

Lisaks PPA võistkondadele osalesid jõukatsumises Maksu- ja Tolliamet, Sisekaitseakadeemia ja abipolitseinikud ning kolleegid Lätist, Leedust ja Soomest. Kokku osales kutsemeisterlikkuse võistlustel 28 võistkonda ehk 112 võistlejat. 

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD