Menu

FOTOD Laadalised eetrimüüjale: poiss, sulle tuleb politsei järele!

  • Kirjutas Sten Sang

eetrit müüv Rain on kokku puutunud klientide hoiatuste ja riigiametite kontrolliga. Foto: AIGAR NAGEL

Võrukate sotsiaalmeediagrupis küttis kirgi kasutaja Eeteri Vana kuulutus, kus ilmarahvale pakutakse müüa kuus aastat tagasi müügilt kadunud vana head eetrit.

Kes valas taasalanud müügi peale rõõmupisaraid, kes ähvardas kaupmeest politseiga. Väikese uurimistöö tulemusena selgus, et eetrit Eesti apteegis ravimina tõesti müüa ei tohi, aga tehnilise vedelikuna on turustamine lubatud.

Paberimajanduse keerdkäikudes

Sotsiaalmeedias tegutseb Eeteri Vana nime all Võrumaa mees Rain (perenimi toimetusele teada), kellelt maksu- ja tolliamet konfiskeeris eelmise aasta 28. oktoobril Lindora laadal 67 liitrit tehnilist eetrit. „Enne ameti sekkumist olin ühe tunniga jõudnud müüa peaaegu sama koguse, mis ära võeti.

Eks müügi ajal kunded hoiatasid mind: poiss, sulle tuleb politsei järele,” meenutas kaupleja toimunut. Ometi polnud kontrollijatel tagantjärele Rainile ette heita muud kui vaid eestikeelsete tooteinfosiltide puudumist. Just selline otsus jõudis Rainile kuu aega tagasi tehnilise järelevalve ametilt tähitud kirjana ja käesoleva aasta 16. aprillil tagastati konfiskeeritud kraam.

Laatadel eetrit müüv Rain on kokku puutunud klientide hoiatuste ja riigiametite kontrolliga. Foto: AIGAR NAGEL

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD