Menu

Suure Munamäe torni jalamile ehitatakse kaldtee ja tuleb mänguväljak

  • Kirjutas Heleri Lakur

 

Suure Munamäe vaatetorn tähistas hiljuti 80. sünnipäeva. Aastas külastab torni üle 50 000 inimese. Nii vaatetorn kui ka Munamäkke viiv teerada vajavad aeg-ajalt uuendamist ja nüüdisajastamist.

Viimati uuendati 2009. aastal vaatetorni valvesüsteeme ja soetati infokioskid. Lähiaastal avaneb aga külastajaile uus vaatepilt: nüüdisaegne ja atraktiivne külastuskompleks ning uuenenud sise- ja välisekspositsioonialad.

Pool miljonit eurot

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest, mida viivad ellu rahandusministeerium ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetatakse Rõuge valla projekti, mille tulemusel nüüdisajastatakse Suur Munamäe vaatetorni kompleksi esimest korda nii suures mahus. Projekti kogumaksumuseks on projektitaotluse järgi 500 381,65 eurot, millest ligi 85 protsenti ehk 425 324,39 euro suurune toetus tuleb Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist ja 75 057,26 eurot moodustab valla omafinantseering. Rõuge valla arendusosakonna juhi Aira Udrase sõnul võib projekti reaalne maksumus ja valla omaosaluse määr sõltuvalt hanke tulemustest veel muutuda.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

0 #1 vörumaa ussss 2019-07-22 12:15
peaasi,et siia kanti lapsi ei tehta -enamusel mördisegaja palk endale söömiseks tulevikus köik kohad närvihaigeid inimesi täis mängite vaid oma elu kinni .ja need kellel hästi köik siis küsimus miks teisi süüakse :lol: :lol: :lol: ???
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD