Menu

Talunik viljalõikusest: käiks nagu vihmahoogude vahelt varastamine

  • Kirjutas Sten Sang

Võrumaal Orol toimetab kümnendat hooaega taluperemees Alari Ilves, kes tunneb põhjalikult kohalikke muldasid ja valib neile külvamiseks parima kultuuri. Foto: AIGAR NAGEL

Võrumaal Orol käib kibekiire viljalõikus – talupidaja Alari Ilvese tööpäevad venivad suisa 16-tunniseks. Ööpäev ringi käib kuivatis vilja ringi ajamine ning hiljemalt 24 tunniga on uus laar valmis äraveoks. „Hoovihm ei tee midagi – ootan kuni pool tundi ja saan viljalõikusega jätkata. Vahepeal on küll tunne, et käiks nagu vihmahoogude vahelt varastamine,” muigab talunik hüpliku töökorralduse peale.

Jõulised metallhiiglased

Jõuame talunik Alari Ilvese (29) kaerapõllu servale ja justkui tellitult avanevad taevaluugid ning algab väike vihmasabin. Erkkollase kombainiga ligineb põlluomanik isiklikult ning vangerdab selle ootel veoki kõrvale puhkama. Varjume kaitsvasse autokabiini ning puhume törts põllujuttu. „Praeguseks on alla sadanud terve augusti kuunorm ja eriti kõva kahju on see naabervaldades teinud. Olen sadudega arvestanud ja saanud vilja plaanipäraselt lõigata. Teist hooaega teen seda koos naabrimehe ja sõbra Robi-Alvis Lõhmusega.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

0 #1 Kannataja 2019-08-23 19:53
See ju lausa imetud jutt, iga aasta samad asjaolud ! Nagu oleks midagi uut? Selline ongi põllumajandus , aga selle selline promilline on lihtsalt liiast, pole toitu pole midagi! Kõik, mis toimub taevas on selgusetu ja alati tuleb võtta maksimum lähedane või miinimumi ületav tulemus. Ja nii ongi, igasugune hala on nagu vaht vannis, millega pole midagi teha.

Tahame säästa loodust, tahame kõhtu täis, aga kusagil tuleb teha teadvusele teadmine!
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD