Menu

Keeruline seis: Võrumaa põllumeestele muudab toetuste kärpimine olukorra veelgi pingelisemaks

  • Kirjutas Heleri Lakur

Väikemetsa talu Võrumaal toimetab usinasti hoolimata valitsuse plaanidest põllumajandustootjate toetusi vähendada. Oma kulu ja kirjadega tehti äsja näiteks ka teelaiendus põldudeni viival teelõigul, et põllutöömasinad tee peale ikka ära mahuks. Taluperemehe Taavi Serva sõnul ääristavad teeäärt talirapsipõllud. Foto: AIGAR NAGEL

PABERLEHT> Eestimaa Talupidajate Keskliit (ETKL), nende seas ka Võrumaa Talupidajate Liit, on esitanud ministeeriumile pöördumise, kus avaldavad kahetsust, et põllumajandustootjate üleminekutoetuste suurust vähendatakse varasema 15,3 miljoni asemel viiele miljonile eurole. Samuti pidas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu esmaspäeval erakorralise kohtumise, kus avaldati pettumust seoses valitsuse põllumajandustoetuste kärpekavaga.

Kärpekava muudab põllumeeste elu veelgi keerulisemaks

Euroopa Liidu (EL) ühise põllumajanduspoliitika üheks oluliseks osaks on üleminekutoetused aastateks 2014–2020, mille ülesandeks on kompenseerida tootjate madalamaid otsetoetusi võrreldes teiste ELi liikmesriikide konkurentidega. ETKLi juhatuse liikme Kerli Atsi sõnul on praegune olukord ebameeldivalt üllatav.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD