Menu

Alaveski loomapark pälvis peresõbraliku ettevõtte tiitli

  • Kirjutas Sten Sang

Alaveski loomapargi perenaine Ele Kõiv hoiab silma peal Harry (eespool) ja Mõmsiku müterdamisel. Foto: AIGAR NAGEL

Reedel tunnustas rahvastikuminister Riina Solman koostöös Eesti Lasterikaste Perede Liiduga peresõbralikke ettevõtteid ja asutusi. Võrumaalt sai tunnustuse Alaveski loomapark, mis toimetab Mõnistes juba tosin aastat ja rõõmustab külastaja silma peaaegu veerandsaja loomaliigiga.

Emotsionaalne hetk

Loomapargi peremees Rein Kõiv loeb alguseks 2007. aastat, mil viiel hektaril laiuv koht praeguse nimega käima lükati. Enne seda toimetati 1998. aastast metssigade kasvatamisega lihatootmise eesmärgil, kuid pikaaegse jahimehena ei suutnud Kõiv oma kasvatatud loomi lihaks realiseerida. „Olen 1978. aastast jahimees ja mul ei ole ei enne ega pärast olnud probleemi looduses metssea laskmisega. Kui aga läbi optika vaatavad need samad silmad vastu, keda viis minutit tagasi söötsid … Siis jääb näpp päästikul sirgeks,” tõdeb ta.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD