Menu

Leedus-Lätis mootorikütus alla euro, meil Eestis üle euro!?

  • Kirjutas Kalev Annom

Võru vanaautotehnikaklubi Vänt president Raivo Ojaveer tangib oma 1972. aasta VAZ 2101 bensiiniga 98, mis on praegu kõige puhtam ja sobib ka teistele vanematele autodele, sest ei sisalda lisandeid. Imelik oli, et Räpina maantee-Vilja ja Pika tänava ristmikul oli omal ajal ainuke Võru tankla ja kütusekriisi ajal seisid autod järjekorras mööda Pikka tänavat, lõpp ulatus KEKi juurde ja vahel ka lausa Jaama tänavale. Foto: KALEV ANNOM

Koroonaviirus pani toornafta hinna sõitma nagu Ameerika mägedel, sest nüüdismaailmas ei osatud enne koroona kriisi oletadagi, et mootorikütuste tarbimine võib järsult langeda. Veelgi vähem julgeti mõelda, et toornafta barreli hind võib langeda piltlikult puuraugu põhja, teisi sõnu miinusse.

Aga just nii enne jüripäeva USAs juhtus ja barreli (159 liitrit) eest maksti peale koguni 38 dollarit.

Eestis on kütuste hind nagu kinni naelutatud!?

Kui Leedus ja Lätis olid jüripäeva paiku mootorikütuse hinnad alla euro, siis Eestis üle euro. Õhtulehes kirjutati otse, et kütusemüüjad soovivad lõigata eriolukorrast kasu, sest inimestel ei ole võimalik sõita piiri taha odavamat kütust tankima. Välja arvatud kaubaveo rekad.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD