Menu

Vabariigi sünnipäeval supeldi vees ja lauldi ühiselt hümni

  • Kirjutas Heleri Lakur

24. veebruari hommikul kihas Kubja järv talisuplejatest. Ühiselt lauldi riigihümni, supeldi kraadises järvevees ja söödi kiluvõileibu. Foto: AIGAR NAGEL

Talisuplusest rääkides peavad paljud seda praegu justkui iseenesestmõistetavaks tegevuseks ja nimetavad seda suisa uueks moeröögatuseks. Mõni näeb selles aga uue rahvusliku talispordi sündi. Kõik see võib ju olla tõsi, kui mitte arvestada seda, et paljude aasta ringi külmas vees suplejate jaoks on see siiski elustiil ja valikute küsimus, mitte hooajaline külmakraadidest tekkinud kiusatus end proovile panna.

Traditsioonide algus

Võru talisuplejatest seltskond, kelle ametlik sotsiaalmeediagrupp sai loodud umbes aasta eest, tähistas ka möödunud kolmapäeval vabariigi sünnipäeva ühissuplusega, olles järjepanu kraadises järvevees vähemalt 103 sekundit. See oli juba teine kord, kui võrulased riigi sünnipäeva harjumuspäratult vastu võtsid.

Mugavused

Edasi lugemiseks palun logige sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja
digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Küsitluse leiab siit: Maakonnalehe lugejate ootused digisisule


 

LOE VEEL

LOE VEEL

DIGILEHED

15 PÄEVA ENIMLOETUD