Menu

AJALUGU Kohtumajas peeti avamispidu

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Foto: JOOSEP AADER

AJALUGU Neljapäev, 10. jaanuar 2008 Võrumaa Teataja

AVAMINE • Eile avati pidulikult Võru kohtumaja rekonstrueeritud hoone.

Tseremoonial, kus osalesid ka justiitsminister Rein Lang ja peaprokurör Norman Aas, õnnitleti Võru kohtumaja peret uute avarate ruumide ja paremate töötingimuste puhul, jagati lilli ja kingitusi.

Maja rekonstrueeriti justiitsministeeriumi ja Riigi Kinnisvara ASi investeerimislepingu raames. Eile avati ka sama lepingu alusel renoveeritud Viljandi kohtumaja.

„Äärmiselt meeldiv on ellu viia justiitsministeeriumi ruumiprogrammi, mis vastab tänastele ja tuleviku vajadustele. Oleme võtnud sihiks anda ministeeriumi kasutusse kinnisvara, mis oma funktsionaalsusega vastab just tema vajadustele,” ütles RKASi juhatuse esimees Jaak Saarniit.

Võru kohtumaja juht Vambola Olli kiitis paranenud töötingimusi.

„Peale kohtusaalide on kõik ruumid seest ümber ehitatud ja ka fassaad sai iluravi,” sõnas ta.

Võru kohtumaja hakati rekonstrueerima mullu aprillis. Tööde maksumus oli 12,7 miljonit krooni. Ehitas AS Kurmik.

Alltöövõtjana tegi ET Torel elektritööd, paigaldas ventilatsiooni- ja kliimaseadmed ning tellis kahe maja vahele ilusad sepistatud väravad. Toreli tegevjuhi Genadi Kasemaa sõnul on Võru kohtumajas nüüd linna moodsaimad kliimaseadmed. Kõigis töödes arvestati muinsuskaitse nõuetega.

Võru kohtuhoone

• Vabaduse 13 asuv hoone oli esimesi suuremate korteritega kivist üürimaju Võrus. Hoone projekteeris insener A. Jacoby 1911. aastal.

• Maja kahel korrusel oli kaks viie- ja kaks kuuetoalist anfilaadse põhiplaaniga korterit. Peafassaadi liigendab kitsas astmeline keskrisaliit.

• Pärast I maailmasõda rekonstrueeriti kohtuhooneks, 1934. aastal lisati ühekorruseline juurdeehitis, millele ehitati hiljem peale teine korrus. Allikas: „Eesti arhitektuur IV”

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED