Menu

Kreutzwaldi kooli „Nurruv VAT kass” äratas First Lego League hooaja finaalvõistlusel tähelepanu

Võru Kreutzwaldi kooli robootikahuvilised. Vasakult Richard Zeno, Karl Jakop Pintmann, Karl Rehe, Uku Udras, Rogert Hollo ja Gregor Vumba.               Foto: AVE SAAREMÄGI

ROBOTIVÕISTLUS • First Lego League (FLL) on programm, mis on mõeldud õpilastele vanuses 9–16 ning mille eesmärgiks on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine, lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. Meeskonnad koosnevad kuni kümnest liikmest ja vähemalt ühest juhendajast. Meeskonnad võivad olla seotud mõne klubilise tegevuse või organisatsiooniga, kuid võivad olla ka lihtsalt sõpruskonnad, kes soovivad koos midagi vahvat teha. Robotivõistluse jaoks on meeskondadel vaja ehitada ja programmeerida autonoomne Lego Mindstormsi robot. Robotivõistluse eesmärgiks on lahendada kahe ja poole minuti jooksul ülesandeid ja koguda võimalikult palju punkte. FLLi 2016. aasta ülesanne on uurida inimeste ja loomade vahelist koostööd. First Lego League toimub üle maailma ja sellel hooajal võtab osa üle 30 000 meeskonna.

11. ja 12. märtsil toimus Eesti Rahva Muuseumis FLLi „Loomadest liitlased” hooaja finaalvõistlus, kus osales 42 meeskonda. Meeskondi oli Eestist, Lätist, Moldovast ja Itaaliast.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next