Menu

Nädalavanused Eesti tõugu varsad on Mooratsi talu suvekroonid

  • Kirjutas Heleri Lakur

 Mooratsi talu värsketel varssadel veel nime pole. Meeri Visnapuu selgitas, et täku nimi peab algama isa eesnime tähega, aga märade puhul eelistatakse, et nimi algab täishäälikuga. Üldjuhul mingeid muid reegleid ei olegi. Tagaplaanil viimasena sündinud Eesti tõugu varss. Pildil on hobusekasvatajad Mehis ja Meeri Visnapuu. Foto: HELERI LAKUR

MAAELU > Mõnepäevase vahega sündisid üle-eelmisel nädalal Mooratsi talus Lüllemäe külas Karula rahvuspargi lähistel kaks Eesti tõugu varssa.

Eesti Hobusekasvatajate Seltsi andmetel on Eesti tõugu hobune elanud Eesti aladel sama kaua kui eestlane ise. Ta kuulub Põhja-metsahobuste hulka ja on üks väheseid, kes on säilinud peaaegu muutumatuna tänini. Meeri ja Mehis Visnapuu on õde-venda, kes tegelevad igapäevase hobuste hooldamisega. „Mina käin rohkem paitamas veel,” naerab Meeri ja ütleb, et rohkem tegeleb ikka vend nendega. „Minu ülesanne on välja mõelda, mis neist edasi saab. Alustasime sellega, et valisime välja kaks mära, kes meile varsad sünnitasid. Me soov on arendada edasi Eesti tõugu hobust, sest ta on sõbralik. Ta näeb ilus välja ja sportlikud saavutused on tal head,” selgitab Meeri Visnapuu tõu valikut.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD