Menu

Katusemeister: oma kätega töötades ei lähe meel morniks

  • Kirjutas Sten Sang

Andrus Taul on aeganõudva laastukatuse paigaldamisega tegelenud mitu aastakümmet. See miniatuurne majake valmis lastele mängimiseks. Laastukatus hoiab suvel maja jahedana ning vihma korral on müra peaaegu olematu. Elueaks on sel tubli 30 aastat, mille järel vana katus lihtsalt pealt maha lükatakse. Foto: STEN SANG

MEISTRIMEES > Valgamaal Riidajal elav laastukatuse paigaldaja Andrus Taul on silmailu loonud Haanjaski. Seal asub tema õe Anu Tauli Kaaratautsa talukompleks, kus paigaldati palju tööaega nõudev looduslik peavari suisa kolmele hoonele.

Fotod: Sten Sang

„Haanjas lõime kolmekordse laastukatuse elumajale, saunale ja aidale. Tookord käisin kohal laastumasinaga, kuna materjali lõikasime kohapeal,” räägib meister Andrus Taul (37). Huvi puidust katuste vastu tekkis isiklikust vajadusest, laastukojaga samal krundil asuv Torupilli puhketalu peamaja ootas uut katust. Eraldi koolitusele Andrus Taul selleks ei läinud, vaid kutsus vanameistrid oma nippe ette näitama. Ta lisab, et igal käsitöölisel on oma käekiri, mis ajaga välja kujuneb. Oma käekirja on mees jäädvustanud peamiselt Lõuna-Eestis. Uue mütsi on pähe saanud majad Võrumaal, Põlvamaal ja Pärnuski. Põhja poole Andrus Taul väga ei kipu ja eelistab kodulähedasi objekte.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD