Menu

Rõuge kool tegi algust Võrumaa maherevolutsiooniga

  • Kirjutas BNS

Võrumaa Teataja

Rõuge kooliõpilastele hakatakse detsembrist pakkuma viiendiku ulatuses mahetoitu, mis võiks ergutada ka teisi Lõuna-Eesti koole minema järkjärgult üle mahepõllumajandusest pärit toiduainetele, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. 

«Proovime kuni tuleva aasta detsembrini osta koolikööki mahekartuleid, -mune, -makarone ja -kaerahelbeid. Seda on küll ainult neli tootegruppi, aga maht, mis me arvestasime, on üle poole tonni,» rääkis MTÜ Rõuge Kool juhatuse liige Britt Vahter. «Kogu koolitoidust moodustab see üle 20 protsendi. Selle pealt on hea alustada.»

Idee hakata koolilõuna valmistamisel kasutama mahetoitu on Vahteri sõnul küpsenud juba aastaid. «Viis-kuus aastat tagasi pöördus minu poole Taarapõllu talu peremees Edgar Kolts, kes soovis, et lapsed saaksid koolis juua mahemahla ja maiustuseks marjakrõpse. Korraldasime kohtumise Võrumaa koolijuhtidega, aga sellest ei saanud siis midagi. Aeg ei olnud küps.»

Lõppeva aasta alguses tuldi Rõuge kooli toetamiseks loodud MTÜ juhatuses teema juurde tagasi. «Rääkisin ühe mahetootjaga, kes kurtis, et tema mahetoitu tellitakse küll Tartusse ja Tallinnasse, kuid Võrumaa inimesteni see ei jõua,» rääkis Vahter.

Esmajärjekorras valiti mahetootjatelt ostmiseks toiduained, mida kulub rohkem. «Me ei saa valida toiduaineid, mida ei sööda nii tihti, ja kõiki toiduaineid meie piirkonnas ei kasvatatagi. Läheme edasi sellega, mis meil on,» ütles Vahter.

Ta avaldas lootust, et Rõuge algatus leiab teisteski Lõuna-Eesti koolides järgijaid.

Kommentaarid   

+3 #1 olete ikka kindlad 2018-11-21 09:58
et tegemist on mahekaubaga?
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #2 Muhv 2018-11-21 14:23
Rõuge võiks KÕIKI oma asju suurelt kuulutada. Ma mõtlen siis - KÕIKI! Teised teevad ka aga pasundamist on märksa vähem ja tunduvad kuidagi sümpaatsemad. Aga maine tahab hoidmist ja ei saa ju seda lasta rikkuda mõnel eluliselt tõesti tähtsal asjal, millega peaks tegelikult ka nagu tegelema, suhtumise tasandil. Kui vallavanem just ohtu ei näe, et see kuidagi ebaseaduslik võib olla krr
Mark! 8)
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD