Menu

23. Koolitantsu raames toimus Võru- ja Põlvamaa maakondlik tantsupäev

Koolitantsul anti välja hulgaliselt eripreemiaid. Üheks preemia saajaks oli lasteaed Sõleke tantsuga „Pühadejänkud” mänguliste porgandite kasutamise eest. Tantsu autorid ja juhendajad Eve Kirs ja Kristi Pai.  Foto: INTERNET

VÕISTLUS • Laupäeval peeti kultuurimajas Kannel 23. Koolitantsu Võru- ja Põlvamaa maakondlikku tantsupäeva. Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein sihtasutusest Eesti Tantsuagentuur ütles, et koolitantsul osaleb sel aastal ligi 6500 tantsijat. Maakondadest ei ole esindatud ainult Hiiumaa, nende traditsiooniliselt ainus trupp puhkab sel aastal festivalist, et järgmisel aastal tagasi olla.

Kokku toimub jaanuaris ja veebruaris 12 maakondlikku tantsupäeva, mis kulmineeruvad aprilli alguses Paides kahepäevase vägeva finaalkontserdiga. Koolitantsul osaletakse kokku seitsmes žanris: vabatants, estraaditants, show-tants, Eesti tants, tänavatants, lastetants ja üldhariduskoolide truppidele mõeldud koolitantsu tantsužanr. Peale selle on tantsijatel võimalus osaleda töötubades, mis toimuvad märtsi kahel esimesel nädalavahetusel Tallinnas, Haapsalus, Põlvas ja Tartus Ruslan Stepanovi, Eliisa Sirelpuu, Aleksandr Žemžurovi ja Andre Laine juhendamisel. Töötoad on Bergsteini sõnul ühtlasi tantsijatele hüppelauaks telesaatesse „Tantsuhullus” ja suvel-sügisel toimuvatesse Koolitantsu Kompanii lavastustesse.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next