Menu

SEB uuring: piirikaubandus tõmbab alla Lõuna-Eesti kaupmeeste optimismi

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: ANDREI JAVNAŠAN Võrumaa Teataja

SEB läbiviidud uuringu kohaselt ennustab 13% Eesti väike- ja keskmise suurusega ettevõtetest (VKE) alanud aastaks olulist käibekasvu (15% ja rohkem). Valga-, Võru- ja Põlvamaa ettevõtted on keskmisest märksa pessimistlikumad ning vaid 8% prognoosib alanud aastaks käibekasvu ning enam kui kolmandik kardab käibelangust.

Kui maakondade lõikes on kõige optimistlikumad Raplamaa VKE-d, kus käibekasvu ennustab 22% siis Valgamaa ettevõtted on oma prognoosides kõige pessimistlikumad ning koguni 42% kardab käesoleval aastal käibelangust. Optimistlikumad ollakse tööstussektoris, kuid õitsev piirikaubandus valmistab suurt muret kaubandus- ja majutus- ning toitlustussektorile. Kui näiteks Harjumaa kaubandusettevõtted ennustavad 19% käibekasvu siis Valga-, Võru-, ja Põlvamaa kaupmehed kasvu ei näe ning koguni 62% ennustavad käivete jätkuvat kukkumist.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid  

+1 #1 Jelena 2018-03-19 14:24
Huvitav, piirikaubandus (Lätist paar asja odavamalt) tõmbab aga see et Hiinast, UK ja tont teab kust kõike odavalt tellitakse, see on ok
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #2 aff 2018-03-19 17:14
Jelena kirjutas:
Huvitav, piirikaubandus (Lätist paar asja odavamalt) tõmbab aga see et Hiinast, UK ja tont teab kust kõike odavalt tellitakse, see on ok

see ongi vale asi, mida siin uuringuks nimetatakse. ainult propagandistlik pläma. ei tea kas pangal pole riskivabas sektoris meelehead nii palju kui tahab või milles häda.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD