Menu

Väimelasse kavandatav hiidkanafarm on tegelikult planeeritud laienema praegu avalikult välja käidust neli-viis korda suuremana

Kanala rajamise vastu võitlevad Indrek Abel, Inga Raitar, Tiiu Ritari ja Juri Mirontšuk kogunesid Väimela mõisa ette Pärna teel, kuhu viib tee edasi plaanitava hiidkanala juurde. Ritari sõnul on Väimela mõis ja park rohkem säilitamist väärt kui nõukaaegsete lautade kasutusele võtmine suurfarmina. Hiidkanalast Väimela mõisa peahooneni jääb linnulennult umbes 460 meetrit. (Järgneb 3. lk.) Foto: HELERI LAKUR

Piiripõllu ja Karikakra kinnistud moodustavad Väimela tööstusala, mille detailplaneering on kehtestatud 12. novembril 2014, nimetatud kinnistute pindala on kokku 25.5 ha. Seega puust ja punaselt tähendab see, et tegelikult on kanala planeeritud laienema praegu avalikult välja käidust veel neli-viis korda suuremana, mis tähendaks seal 1 800 000 või enama kana pidamist. Laienemise väide käis läbi ka koosolekul ja koosoleku järgselt kinnitas KSH koostaja, ASi Kobras esindaja, et oleks ju väga hea, kui farm saaks laieneda. Muide, Piiripõllu ja Karikakra kinnistute detailplaneering on koostatud ilma KSH aruandeta, see tähendab, et kui asi peaks läbi minema, siis oleks hiidfarmil roheline tegutseda.

Suurem enamus kohalikest on nördinud ja 1. augusti keskpäevaks olid oma vastuhääle andnud juba enam kui 500 inimest. Väimela on oma umbkaudu 550 elanikuga üks suuremaid alevikke Võrumaal.

Kas tegelikult planeeritakse kahemiljonilist kanalat?

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next