Menu

Liikumispuudega Kelly ja ema Marina – üks vapram kui teine

  • Kirjutas Heleri Lakur

11aastane Kelly ja ema Marina saavad omavahel väga hästi läbi ja mõistavad teineteist sõnadeta. Foto: HELERI LAKUR

Just nii võiks kirjeldada ema ja tütart Lasva külast Võrumaal, kes on teineteisele olnud toeks ja inspiratsiooniks kordamööda. Nende elus on olnud nii raskemaid kui ka häid aegu, aga käesolevat aastat võib nende kahe jaoks pidada heas mõttes üllatusterohkeks.

Kõne Lastefondist ja televisioonist lõi jalad alt

Kelly (perenimi avaldamata ema soovil – toim.), kes oktoobris tähistas 12 aasta sünnipäeva, on muidu väga terane, energiline ja humoorikas tüdruk, kuid sündinud enneaegsena. Tal on diagnoositud laste tserebraalparalüüs spastilise dipleegia ehk kahejäsemehalvatusega. Sellegipoolest on Kelly suur unistaja. Tema suurim unistus on kunagi iseseisvalt kõndima hakata. Tema õnneks ja ka ema rõõmuks said nad tänavu kevadel Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi sihtasutuselt kõne, et osaleda lastefondi projektis. „Kelly kõndima” projektiga oodatakse ja kogutakse headelt toetajatelt annetusi, tänu millele on tal võimalik järjepideva intensiivse treeningu abil iseseisvalt liikuma hakata. Praeguseks on ka Lastefondi kaudu toetatud Kellyle vajaliku kõnnilindi ostu peaaegu 500 euro väärtuses.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD