Menu

Üheksa kuuga on liikluses hukkunud juba 58 inimest

  • Kirjutas BNS

FOTO: Aigar Nagel

Selle aasta septembris sai surma kaks liiklejat, üheksa kuuga on aga liikluses elu kaotanud juba 58 inimest ehk mullusega võrreldes 21 enam.

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe ütles BNS-ile, et koolikuul juhtus augustiga võrreldes tuntavalt vähem õnnetusi. „Septembris oli 110 õnnetust, kus sa inimene vigastada. Seda on kolmandiku vähem kui augustis. Tõenäoliselt avaldasid positiivset mõju nii senisest nähtavamad ja kiiruse mõõtmisele keskenduvad politseinikud, meedia suur tähelepanu probleemile kui ka see, et ilm muutus kehvemaks ning puhkuste aeg sai läbi,“ sõnas Tikerpe.

Septembri õnnetused, kus sai inimene surma, toimusid 6. ja 8. septembril. Tapa vallas hukkus veoautoga kokku põrganud ATV juht ning kaks päeva hiljem Saaremaal kaotas elu jalgrattur, kelle sõitis auto otsa. Eelmisel septembril hukkus liikluses kolm inimest – jalakäija, mopeedi ja sõiduauto juht.

Tikerpe sõnul hakkavad politseinikud sügiseti rohkem jalakäijate turvalisusele keskenduma. „Kiirusest kinnipidamist jälgime ka edaspidi, kuid kuna päevavalgust jääb aina vähemaks ja jalakäijad võivad rohkem ohtlikesse olukordadesse sattuda, siis pöörame tähelepanu ka ristmikel, kus liiguvad jalakäijad ja sellele, kas neil on helkur. Soovitan kõigil üle vaadata, kas sügis- ja talveriided on helkuritega varustatud. Helkur on väike ja lihtne asi, kuid võib päästa elu. Ka linnas on helkur see, mis teeb jalakäija nähtavaks. Aga jalakäija tervelt koju jõudmine ei sõltu ainult temast. Juhid peavad arvestama muutunud teeoludega. Näiteks vihm ja teed katvad puulehed pikendavad pidurdusteekonda ja nendega peab arvestama,“ lausus politseinik.

2017. ja 2016. aasta septembri lõpuks oli Eestis hukkunud vastavalt 37 ja 46 inimest.

15 PÄEVA ENIMLOETUD