Menu

Laupäeval tähistatakse enneaegselt sündinud laste päeva

  • Kirjutas BNS

FOTO: VT

Enam kui kuuekümnes riigis tähistatakse laupäeval enneaegselt sündinud laste päeva.

Kuuendat aastat järjest sisustatakse seda päeva erinevate tegevuste ja üritustega ka Eestis. Üheks nähtavaks toetuse avaldamise viisiks on sirelililla värvuse kasutamine. Nõnda suunatakse videviku saabudes lilla valgus ka mitmekümne hoone fassaadidele Eestis, teatas konsistoorium.

Lapsi, kes sünnivad 37. ja 42. nädala vahel, nimetatakse õigeaegseteks ehk ajalisteks. Enne 37. nädalat sündinuid nimetatakse enneaegselt sündinuteks ehk enneaegseteks. Keskmiselt sünnib 5-7 protsenti maailma lastest enneaegsena. Eestis sünnib enneaegsena 5,5 protsenti, Euroopas umbes 10 protsenti lastest. Väga väikesed enneaegsed, kelle sünnikaal alla pooleteise kilo ja kes on sündinud enne 32. rasedusnädalat, moodustavad Eestis umbes 1 protsendi kõikidest sündidest.

Enneaegsetena on teiste seas sündinud nii Johannes Kepler, Isaac Newton, Mark Twain, Victor Hugo, Albert Einstein, Winston Churchill kui ka Pablo Picasso. 

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD