Menu

Täna avati uksed uuenenud Lõunakeskusel koos Euroopa nüüdisaegseima kinoga

Tartu Lõunakeskuse tegevjuht Jaan Lott eile demonstreerimas omanäolisi treeningvahendeid, millel saab jalga puhata ja samal ajal millegi kasulikuga tegeleda. Foto: KADI ANNOM

KAUBANDUS • Täna avab Lõunakeskus, Eesti suurim vabaajakeskus ja suurim kaubanduspark väljapool Tallinna, oma uuenenud peahoone. Lõunakeskuse tegevjuhi Jaan Loti sõnul ei olnud uuenduse põhieesmärgiks suurenemine, vaid pigem nüüdisajastamine.

„Tegelikult oleks olnud lihtsam ehitada täiesti uus keskus, aga see oleks tähendanud poolt aastat sulgemisperioodi. Kõik inimesed oleksid pidanud selleks ajaks koju minema,” selgitab Lott ja sõnab, et tegelikult ei tehtud uuendusega hulka poode juurde, vaid on mõned uued, kuid suured tulijad, näiteks Sportsdirect, New Yorker ja H&M. „Kaubanduspinda tuli juurde tegelikult üsna vähe, umbes 7000 ruutmeetrit, millest suured kauplused hõivavad ligi 6000. Kokku tuli laiendusega juurde 16 000 ruutmeetrit pinda, millest 13 000 ruutmeetrit hõivavad äripinnad, 3000 ruutmeetrit on kino kasutada ja hotellil samuti 3000 ruutmeetrit, see jätabki kaubandusele umbes 7000 ruutmeetrit,” arvutab Lott.

Teiste seas avab uuenenud Lõunakeskuses uksed Eesti esimene legopood. Uuenenud keskuse muudavad omanäoliseks näiteks Navitrolla seina- ja laemaalid koos ainulaadse valgustusega, lastele mõeldud eraldi tualettruum ja spordipoodide-esises koridoris trenažöörid, millel saab jalga puhates ja telefoniga lobisedes samal ajal lihastele valu anda. „Navitrolla seinamaalide valik on tehtud ennekõike seetõttu, et me oleme ju ikkagi Lõuna-Eesti. Nii palju kui võimalik, on keskuse uuendusel kasutatud Lõuna-Eestist pärit vahendeid,” räägib Lott ja lisab, et seda maja on ühtekokku 17 aastat jupi kaupa ehitatud.

15 PÄEVA ENIMLOETUD