Menu

Kersti Kaljulaid: sellist tööd tuleb Eestis järjest juurde, mis ei sõltu asukohast

President Kersti Kaljulaid kolmapäeval koos Setomaa Valdade Liidu juhi Margus Timmo (vasakul) ja ülemsootska Aarne Leimaga liikumas Härma külaplatsil toimunud kirmasele. Foto: TOMI SALUVEER

VISIITPILDIGALERII President Kersti Kaljulaid külastas kolmapäeval Piusa piirivalvekordonit, Kagu-Eesti maismaapiiri ja Meremäe valda. Kaljulaid ütles Võrumaa Teatajale, et ääremaastumise probleem peaks Eestis peagi mööduma – geograafilisest asukohast sõltumatut tööd tuleb iga päevaga juurde.

„Ma olen näinud Lõuna-Aafrikast pärit Lõuna-Eestis töötavat vibumeistrit, kellel pole siin tuhande kilomeetri raadiuses ühtegi klienti,” lausus Kaljulaid. „Tänapäeval ei sõltu see enam asukohast, kus oma tööd teha.”

Käsitöölised tunnevad tema sõnul ennast palju kindlamalt kui näiteks 15 aastat tagasi. „Nende turg on nüüd kogu maailm, nad ei pea enam oma tooteid turustama läbi suveniiriputkade, interneti kaudu saab täna müüa miljarditele inimestele,” lisas Kaljulaid.

Tuleviku lapsed ei tunne sõna „ääremaastumine”

„Kui öeldakse, et tehnoloogia loob küll võimalusi, aga ainult IT-inimestele, siis tegelikult loob see väga head võimalused ka näiteks arhailise kunstitöö tegijatele,” lausus president. „Samuti näiteks raamatupidamisteenuste pakkujatele ja paljudele teistele.”

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next