Menu

Kubija järv saab järgmisel aastal uue kalastusplatvormi

Tiina Hallimäe (paremal) ja Võru linna haljastuse ja linnakujunduse spetsialist Anne Vahtla seismas plaanitava uue Kubija järve kalastusplatvormi ees. Foto: ERAKOGU

KALANDUSHUVILISTELE ❯ Kubija järv saab järgmisel aastal uue kalastusplatvormi. Projektiga lammutatakse vana püügiplatvorm ja ehitatakse uus. Uue püügikoha kogumaksumus on ligi kaheksa tuhat eurot, raha saadakse suures osas Keskkonnainvesteeringute keskuselt (KIK).

„Kubija järve vana kalastusplatvorm on tugevalt amortiseerunud, soov see uue vastu välja vahetada oli juba ammu, erinevalt varasemate aastate taotlustest saime tänavu rahastuse,” rääkis Võru linna arendusnõunik Tiina Hallimäe. „Mõni aasta varem on Kubija järve kaldaala arendamisel KIKi toel investeeritud ka tualettidesse ja suplusakvatooriumi laudisesse.”

Kalastusplatvormi rajamise hange kuulutatakse välja käesoleva aasta lõpus ja töid teostatakse 2018. aastal. Eestis on Hallimäe sõnul mitmeid fi rmasid, kes pakuvad järvele paigaldatavate ujukite standardlahendusi, selliseid ujukeid saab kasutada ka kalastusplatvormina.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next