Menu

Põllumajandusamet: Mulgi Õun turustas 9 tonni tundmatu päritoluga õunu

Võrumaa Teataja

Mulgi Õun OÜ ei esitanud neljapäeval toimunud kohtumisel põllumajandusametile piisavalt tõendusmaterjali, mille alusel oleks võimalik teha kindlaks kõikide ehk 9 tonni turustatud õunte Renett ja Kuldrenett päritolu.

"Põllumajandusameti ametnikud viivad läbi kontrolltoimingud õunakasvatustes, et kindlaks teha õunte päritolu ja sort," ütles põllumajandusameti peadirektor Egon Palts pressiteate vahendusel. "Samuti edastame kohtumisel saadud süütegudele viitava teabe politsei- ja piirivalveametile ning tarbijakaitseametile."

Mulgi Õun OÜ ja Aran PM OÜ turustatud õunad Renett ja Kuldrenett, millel oli märgitud Eesti päritolu, peavad olema tänaseks müügilt kõrvaldatud, sest müüdavate õunte Eesti päritolu ei ole tõendatud. Samuti ei ole olemas sorti Renett ega ka Kuldrenett.

Põllumajandusameti hinnangul ei ole kahtlusaluse partii 9 tonni õunu ohtlikud inimese elule.

Põllumajandusameti aiandustoodete kontrolli eesmärk on, et turustatav värske puu- ja köögivili oleks kvaliteetne ning ostjale esitatav teave on usaldusväärne.

Teisipäevast jõustus põllumajandusameti ettekirjutus, mille alusel on kauplused kohustatud lõpetama segase päritolu tõttu Mulgi Õun OÜ ja Aran PM OÜ turustatavate õunte Renett ja Kuldrenett müügi.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next