Menu

Riik plaanib suhkrumaksuga teenida ligi 25 miljonit eurot

  • Kirjutas BNS

Valitsus plaanib ülejärgmisest aastast maksustada magustatud jooke ehk kehtestada suhkrumaksu, millega teeniks riik aastas ligi 25 miljonit eurot lisatulu, kirjutab ERR.

Milline see magustatud jookide maks täpsemalt tuleb, on aga veel lahtine. Terviseminister Riina Sikkut ütles, et koalitsioon on kokku leppinud vaid põhimõttes, et maksu on vaja.

"See 25 miljonit eurot on tõesti rahandusministeeriumi prognoos ja võttes arvesse neid hinnanguid, mis olid kuus-seitse aastat tagasi tehtud maksuaruteludel, mis see maksu potentsiaal suurusjärgu mõttes oli. Prognoosimine ei ole täppisteadus niikuinii ja antud juhul on ka tegu ligikaudse või oodatava maksutuluga ja konkreetse eelnõu väljatöötamise käigus, kui saavad maksumäärad paika, see prognoos kindlasti täpsustub," ütles Sikkut.

Riigikogu magustatud jookide maksu juba ühe korra varem heaks kiitnud, seda 2017. aasta sügisel Jüri Ratase esimese valitsuse ajal. President Kersti Kaljulaid jättis seaduse aga välja kuulutamata, sest leidis, et see on vastuolus põhiseadusega.

20 PÄEVA ENIMLOETUD