Kuperjanovi jalaväepataljoni lahingutoetuskompanii pioneerirühma ajateenijad harjutasid reedel allüksusekursuse raames Nursipalu harjutusväljal lõhkamist.
Senise nelja nädala jooksul on ajateenijad kursuse raames läbinud paralleelselt nii jalaväejao oskuseid kui pioneeriõppe tõkestamist käsitleva osa väljaõppest.
Näidislõhkamiste läbiviimise vastutava, pioneerirühma ülema nooremleitnant Karel Kuuse sõnul võtab tõkestamise mooduli kokku näidislõhkamine, mille põhieesmärk on demonstreerida lõhkematerjalide toimet ja tõhusust erinevate materjalide ja konstruktsioonide purustamisel või erinevate sihtmärkide hävitamisel.
"Näidislõhkamisel lõhkame puitu, betooni ja metalli, et anda sõdurile vahetu tagasiside, mida mingisugune lõhkematerjal või lõhkekeha päriselt teha suudab,“ ütles Kuusk. Ta lisas, et selline lõhkamisharjutus peale varasemalt kursuse jooksul omandatud vajalikke teadmisi, toetab olulisel määral erinevate pioneerialaste ülesannete täitmist, kuna annab sõdurile vahetu kogemuse.
Pioneerirühma jaoülema, nooremseersant Lauri Ruuderi sõnul läks lõhkamistel kõik plaanipäraselt ning ühtegi tõrget ette ei tulnud. „Ülesanne oli erinevaid materjale lõhata ning õpetada põhikutse sõduritele, kuidas laenguid paigaldada ja milline toime neil on. Alad olid kolme jao vahel ära jagatud ning iga jao ülem juhendas põhikutse sõdureid, kes laengud ise paigaldasid," lausus Ruuder.
Pioneerirühm on Kuperjanovi jalaväepataljoni lahingutoetuskompanii allüksus, mis teostab pataljoni lahingutegevuse toetuseks nii miiniväljadega tõkestamist, kui ka näiteks vastase tõkete läbimist. Samuti tegelevad pioneerid erinevate lõhketöödega.