Uuring: eestlased ei oska end IT-ohtude eest kaitsta

Uuring: eestlased ei oska end IT-ohtude eest kaitsta

Uuring: eestlased muretsevad nii mobiilse kui ka internetiturvalisuse pärast, kuid ei oska end ohtude eest kaitsta

EMT ja Elionkorraldasid veebruari lõpus uuringu, millest selgus, et Eesti inimesed muretsevad internetis oleva isikliku info ja nutitelefonide turvalisuse pärast. Samas ei teadnud 79% vastanutest, kuidas oma nutitelefoni viiruste eest kaitsta ning vaid kolmandik vastanutest on astunud samme isikliku info kaitsmiseks internetis.

37% kõikidest vastanutest arvas, et isikliku info hoidmine sotsiaalvõrgustikes (Facebook, Twitter jt) ei ole turvaline ning 16% hindas, et isiklikku infot on internetis keeruline kaitsta.

Vaid kolmandik kõikidest vastanutest leidis, et on teinud omalt poolt selleks, et oma isiklike andmeid internetis kaitsta. Näiteks valis 15% vastanutest erinevatele veebiteenustele erinevad salasõnad ning 31% vastanutest andsid endast parima, et salasõnad oleksid ka võimalikult tugevad (sisaldaksid nii suur- kui ka väiketähti ning numbreid).

„Iga päev tekib juurde uusi arvutiviirusi ning leitakse võimalusi kasutajate andmete omistamiseks ning seadmete väärkasutamiseks. Eestis, kus internet on sedavõrd populaarne, peame turvalisusele senisest veelgi enam tähelepanu pöörama,“ ütles Elioni infoturbejuht Toomas Bergmann. Ta lisas, et me kõik saame selle jaoks igapäevaselt midagi ette võtta: näiteks on mõistlik kasutada viirusetõrje programme ja tugevaid salasõnu ning hoida end pidevalt kursis internetiturvalisust puudutava infoga.

Mobiilse interneti kasutuse ja nutitelefonide lai levik on tõstatanud küsimuse ka nutitelefonide turvalisest kasutamisest. Ligi pooled (45%) nutitelefonide kasutajatest on mures mobiilselt levivate viiruste pärast ning 79% ei teadnud, kuidas oma nutitelefoni viiruste vastu kaitsta.

Väitega, et nutitelefonide turvalise kasutamise ja nende viiruste eest kaitsmise vastu on saada piisavalt põhjalikku infot, nõustus 34% küsitluses osalenuist.

„Kuna aga 66% ei arva, et on piisavalt põhjalikku infot selle kohta, kuidas kaitsta oma nutitelefoni viiruste vastu, ning tervelt 78% ei teadnud üldse, kuidas oma nutitelefoni viiruste vastu kaitsta, on need näitajad murettekitavad,“ ütles EMT erakliendi divisjoni direktor Riho Jürvetson. „Selles valdkonnas tuleb kindlasti samme astuda ja ühe esimese tegevusena on EMT koostöös Vaata Maailma Sihtasutusega algatanud noorte teadlikkuse tõstmise projekti turvalisest nutitelefonide kasutamisest.“

BNS


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD