TTÜ sai tänavu üle 10 000 sisseastumisavalduse

Antsla gümnaasiumi abituriendid kooli saalis lõpukirjandit kirjutamas. Foto: INNO TÄHISMAATallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) õppekavadele esitati sel aastal 10 505 sisseastumisavaldust.

Bakalaureuse-, inseneri- ja rakenduskõrgharidusõppesse esitati 7139 avaldust, magistriõppesse 2368 avaldust ja doktoriõppesse 161 avaldust, teatas TTÜ BNS-ile. Jätkuv välistudengite vastuvõtt on toonud 837 avaldust. Kõige enam on kasvanud avalduste arv tehnoloogiaerialadele.

“TTÜ on viimastel aastatel põhjalikult arendanud õppekavasid ning muutunud kaasaegseks tehnoloogiaülikooliks, kus tehnoloogia põimub ettevõtluse, disaini, tervishoiu, keskkonna, õiguse, avaliku halduse ja paljude teiste erialadega,“ lausus TTÜ juhatuse liige Heiki Lemba. ”Sisseastumisavalduste suur hulk kinnitab meie valitud suuna õigsust – noored on TTÜ pingutusi märganud ja soovivad just meie juures kõrgharidust omandada,” märkis Lemba.

”TTÜ diplom tähendab noorele inimesele tihti ka töökoha garantiid ning see on muutnud meid atraktiivseks. Lisaks on laiemalt ühiskonnas huvi loodus-, täppis- ja tehnikateaduste vastu kasvanud,” tähendas Lemba. „Lisaks avalduste arvule on oluline vaadata ka nende sisse – ainuüksi kuld- ja hõbemedaliga lõpetajaid pürib TTÜ-sse pea tuhat – ka see on tänavu Eesti parim näitaja,“ ütles Lemba.

Esimeses õppeastmes esitati kõige enam avaldusi informaatika, ärinduse, avaliku halduse ja äriinfotehnoloogia erialale. Lisaks IT-erialadele olid bakalaureuseastme edukaimad tehnoloogiaerialad geenitehnoloogia, logistika, toidutehnika ja tootearendus, tööstus- ja tsiviilehitus ning mehhatroonika.

Magistriõppe üldpingerida juhtisid personalitöö ja -arendus ning ärirahandus ja majandusarvestus. Magistritaseme populaarseimad tehnoloogiaerialad olid äriinfotehnoloogia, tootearendus- ja tootmistehnika, informaatika, logistika ja ingliskeelse õppekava baasil õpetatav küberkaitse.

Magistriõppesse avalduse esitanud saavad kinnitada oma õppimatuleku alates 12. juulist, bakalaureuse-, inseneri- ja rakenduskõrgharidusõppesse 17. juulist.


 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD