Kaheksal leibkonnal kümnest on kodus veebiühendus

Pilt on illustratiivneTänavu esimeses kvartalis oli 80 protsendil leibkondadest kodus internetiühendus, kusjuures eelmise aasta sama ajaga võrreldes on selliste leibkondade osatähtsus suurenenud viis protsendipunkti.

Statistikaameti teatel on leibkondade koduse internetiühenduse puhul peaaegu alati tegemist lairibaühendusega. Lastega leibkondadest oli kodune internetiühendus peaaegu kõigil, üksi elavatest täiskasvanutest 65 protsendil, kahekesi elavatest täiskasvanutest 76 protsendil ning kolme või enama täiskasvanuga leibkondadest 93 protsendil. Koduse internetiühenduse puudumise peamise põhjusena märkisid leibkonnad vähest interneti kasutamisoskust, suuri seadmete ja ühenduskulusid ning interneti vajaduse puudumist.

Internetti on kasutanud 80 protsenti 16-74-aastastest elanikest. Vähem oli arvuti ja interneti kasutamine levinud vanemates vanuserühmades. 55-64-aastaste hulgas oli internetti kasutanud 63 ning 65-74-aastaste hulgas 31 protsenti, seejuures on internetikasutajate osatähtsus mõlemas vanuserühmas tõusnud aastaga neli protsendipunkti. Peaaegu kõik internetikasutajad on internetti kasutanud oma kodus. Lisaks kodule kasutavad 16-24-aastased internetti haridusasutuses ning vanemad vanuserühmad tööl.

Üheksa internetikasutajat kümnest on internetti kasutanud veebiajakirjanduse lugemiseks, internetipanganduseks ja meilivahetuseks. Interneti kasutamise oskustest on enim levinud info otsimine, millega saavad hakkama peaaegu kõik internetikasutajad hoolimata vanusest. Väga levinud oskus on ka manuse lisamine e-postile, mida vanemad vanuserühmad kasutavad küll veidi vähem. Kõige rohkem on vanuse mõju tunda foorumitesse teate postitamise ja failivahetusprogrammide kasutamise puhul. Failivahetusprogrammide kasutamine on oluliselt enam levinud meeste hulgas.

10 ja enama hõivatuga ettevõtete töötajatest kasutavad igapäevatöös arvutit ja internetti ligi pooled, see osatähtsus on viimase kolme aasta jooksul samal tasemel püsinud. Kasutatavad internetiühendused on aasta-aastalt kiirenenud, pooltel ettevõtetel on kiireim allalaadimiskiirus üle 10Mbit/s. Veebileht on kolmveerandil 10 ja enama hõivatuga ettevõtetest, neist omakorda kolmveerandil on seal olemas toodete või teenuste tutvustused. Viiendikul veebilehte omavatest ettevõtetest on seal olemas ka online tellimise võimalus.

Infotehnoloogia kasutamist 16-74-aastaste elanike ja leibkondade hulgas uurib statistikaamet tööjõu-uuringu lisana alates 2005. aastast. Uuring korraldatakse teises kvartalis esimese kvartali kohta. 2013. aastal osales uuringus 5000 elanikku. Leibkond on ühel aadressil elav ja ühist raha kasutav inimeste rühm, kelle liikmed ka ise tunnistavad end ühes leibkonnas olevaks. Erineb perekonnast, mis rajaneb sugulus- või hõimlussuhetel.

Infotehnoloogia kasutamist ettevõtetes uurib statistikaamet 2001. aastast. 2013. aastal osales uuringus 3100 ettevõtet. Vaatlus hõlmab 10 ja enama hõivatuga ettevõtteid.

Infotehnoloogia kasutamist 16-74-aastaste elanike, leibkondade ja ettevõtetes hulgas uurivad statistikaorganisatsioonid harmoniseeritud metoodika alusel kõigis Euroopa Liidu riikides.

Comments  
  +3
veebi ühendus,Mõniste,Saru Hargla Taheva kandis ei näe telekatki.
  +1
36 aastane invaliid,tahaks ka arvutit.
  +6
Minu poolne toetus, tõepoolest võib õelda tänases varagaerakonna juhitud Eestis, et kaheksal leibkonnal kümnest ei ole täna piisavalt leiba laual, ja suur osa rahvast sh. lapsed kannatavad alatoitluse all.
  +2
Mis sellest netist kasu on,igal pool maksa.Ei saa oma maakonna lehtegi lugeda.
  +4
Häbi võiks olla sellest kirjutada.Inimesed ostavad oma kõhu kõrvalt pensionidest töötu rahadest järelmaksuga arvuteid.Kõike te oskate kirjutada ,protsente te teate,tahate näidata kui hea elu siin halvas riigis on.Häbitud ja alatud olete,lihtsalt ei ole sõnu,teete inimeste vastu viha.

 


 

LOE VEEL


 


 


 


 

  

 

20 PÄEVA ENIMLOETUD