Menu

Tartu süütab pühapäeval jõulutuled visuaalkontserdiga

  • Kirjutas Võrumaa Teataja
Võrumaa Teataja
Tartu raekoja platsil süüdatakse pühapäeva õhtul esimene advendiküünal ja tseremoonia raames toimuva visuaalkontserdiga süttivad ka Tartu südalinna jõulutuled.

Pühapäeval kell 17 süütavad advendiküünla ja jõulutuled Tartu linnapea Urmas Klaas ning Tartumaa praost ja Peetri koguduse õpetaja Ants Tooming, teatas Tartu linnavalitsus BNS-ile.

Esimese advendi tseremoonia lavastajaks on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias lavastaja õppesuunal õppiv Peep Maasik, kes soovib tuua tartlaste jõuluaja algusesse valgust, soojust ja armastust.

Üles astuvad ansambel Kelly's Puzzle ja soolotrummar Martin Aulis. Visuaalkontserdi videokunstnik on Carmen Seljamaa, tseremoonia valguskunstnik on Andres Sarv.

Kesklinna kerkivasse valguskülasse paigaldatakse lisaks seitsmele klaaspaviljonile kaks puidust karusselli, istumiskohti, jõuluvana Tartu postkast ja elava tule pada.

Klaaspaviljonides ja nendevahelises õuealas loetakse lastele muinasjuttu ja müüakse piparkooke. Ühte paviljoni kolib pühadeks tükike Tartu botaanikaaeda, ühes töötab kohvik, ühes korraldavad Tartu Ülikooli muuseumi, teaduskeskuse Ahhaa ja Spark Makerlabi noored teadlased ja leiutajad töötubasid.

Ühes klaasmajas saavad lapsed põhupallidel pikutada ja leiutajaks saamisest unistada. Raekoja platsile tuleb ka kaks sellist majakest, kuhu mahuvad sisse ainult lapsed. Raekoja platsil on soovijaid sõidutamas ka ponid ja Laane tallide hobused.

Advendiküünlad süüdatakse Tartus kõigil detsembrikuu pühapäevadel. Teine küünal süüdatakse 10. detsembril kell 16 ning sellele eelnevad raeplastil jõuluvanade talimängud.  

Kolmas küünal süüdatakse 17.  detsembril kell 16 ning neljas koos jõulurahu kuulutamisega 24. detsembril kell 12. Lisaks toimub 9. detsembril südalinnas traditsiooniline jõululaat ja 16. detsembril Tartu talvine tantsupäev.

Tartu jõuluaja üritustega saab tutvuda lehel www.joululinntartu.ee

 

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD