Menu

Lõuna-Eesti omavalitsused uurivad Vene ja Ukraina rongide tasuvust

  • Kirjutas BNS

FOTO: Aigar Nagel

Tartumaa Omavalitsuste Liit soovib leida koostöövõimalusi teiste Lõuna-Eesti omavalitsustega, et korraldada uuring, millega selgitatakse välja nii Tallinna-Kiievi kui ka Tartu-Peterburi ja Tartu-Moskva liinide avamiseks reisijate arvu potentsiaal.

Tartu abilinnapea Reno Laidre ütles BNS-ile, et Tartu Omavalitsuste Liidu ja Lõuna-Eesti omavalitsuste vaheline dialoog pole veel avatud, kuid peagi on kavas uuringu korraldamiseks omavahelist koostööd alustada.

Tartumaa Omavalitsuste Liidu arendusnõuniku Sven Tobrelutsu sõnul on uuring hetkel ettevalmistusfaasis. Lähinädalatel plaanib liit kohtuda Valga-, Võru- ja Põlvamaa omavalitsuste liitude esindajatega, et täpsem metoodika paika panna ning seejärel võimalikult kiiresti uuringut alustada. Uurida kavatsetakse reisijate arvu potentsiaali nii Riia kui ka Pihkva suunal.

Eesti Raudtee arendusjuht Arthur Raichmann ütles eelmisel nädalal BNS-ile, et Tartut ja Valgat läbima hakkav Tallinna-Kiievi liin võidakse avada selle aasta augustis ning lisas, et samuti kaalutakse reisijate huvi olemasolul Tartu-Peterburi ja Tartu-Moskva liinide avamist.

Eesti Raudtee peab Lätiga Tallinna-Kiievi liini tingimuste täpsustamiseks läbirääkimisi, lõunanaabrite kulude vähendamiseks on võimalik kompensatsioonimehhanismi loomine.

Kommentaarid   

+5 #1 Tõde ja õigus 2019-03-12 03:17
Mida sa harimatu uurid, ma tahaks kiirelt ja turvaliselt Võrust Tartusse või Tallinnasse saada! Ole nüüd mees ja otsusta!
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 ussssss 2019-03-15 10:02
kis te tahate siia kasukas kastrolle vöi :lol: jumal hoidku seal on sajad üleolevad mustaäri esindajad muidu piiril raske :lol: mönda keskkooli jälle edasi vedada vöi ? :lol: relvaäri näol vöi -rakettibaasi ajal olime me hüppe läände :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 ussssss 2019-03-15 10:06
saade aru miljonid töötud ärikad :lol: sihukeses olustikus .pange parem oma inimkaubandus siit berliinini seisma :lol: midagi valesti ütlesin vöi? :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 ussssss 2019-03-15 10:13
2015 aastal tehti vist juba ruumi uutele asukatele :lol: orduöhtu :lol: mingid kastiveod :lol: lendavadtalerka d niitudel ja kari lolliks tossatud inimesi :lol: eks ole bürokraadid :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 ussssss 2019-03-15 10:14
jälgige lättit :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
0 #6 ussssss 2019-03-15 10:25
jah veel maa varade poolest rikkas maa kalliskivid ,vääris mettallid kohalik talu äri omad edasi ei saa vöörad saavad :lol: eks ole usk särk värk
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD