Menu

Tõnu Suuvere 24 aastat teenindajana: mees valges särgis, käeräti ja kikilipsuga

  • Kirjutas Heleri Lakur

Tõnu Suuvere puhul on tegemist väga tööka ja hingega tööle pühendunud inimesega. 2003. aastal pälvis ta Võru linna ja maakonna parima teenindaja tiitli. Käesoleva aasta algul võttis ta vastu uue väljakutse ja asus tööle vast avatud kohvikus Mantelahi. Foto: AIGAR NAGEL

Mõneti kummaline võib tunduda, kui mõtlete, kui palju olete viimasel ajal meie lehes lugenud headest teenindajatest, aga enda õigustuseks ütlen vaid nii palju, et head asja ei saa kunagi liiga palju.

Pärast tutvumist mitme toreda teenindajaga ja nende lugude kirjutamist kohtusin juhuslikult teenindusvaldkonda läbi ja lõhki tundva, Võrus aastakümneid kelneri ja baarmenina töötava Tõnu Suuverega (46), kes on oma pika karjääri jooksul teenindanud kliente rubla ajast saati. Miks on ta nii kaua oma ametile truuks jäänud ja mis teda selle juures paelub, küsis toimetus mehe enda käest.

Paberitega kelner ja baarmen

Aasta siis oli 1988, kui Tõnu asus tööle praegusesse Kesklinna Konsumisse. Siis asus selle asemel Edu pood. Ta töötas seal esialgu pakkijana, kuid hiljem tegi ka muid töid. „Võib öelda, et sealt sain esimese pisiku ja klientidega suhtlemine hakkas mulle väga meeldima,” sõnab mees. „Maja teisel korrusel asus siis Võru restoran, kuhu ma oleksin ka tööle saanud, aga kuna olin liiga noor, ei julgetud mind tööle võtta. Kuna kelneriamet ja kõik sellega soenduv hakkas mind varakult huvitama, siis hiljem Kubija hotellis kelneri õpilasena tööle asudes saadeti mind sellele erialale õppima Tallinna,” meenutab ta. „Urmas Otspere oli mu esimene õpetaja, õppisin siis endises Tallinna kaubanduse õppekeskuses ja seal tegin kelneripaberid ära,” lisab Suuvere. „See oli väga tugev kool. Kõik pidi olema täpselt joonlaua järgi.” Pärast täiendusõpet jätkas ta hotellis tööd kuus ja pool aastat.

Tõnu Suuvere puhul on tegemist väga tööka ja hingega tööle pühendunud inimesega. 2003. aastal pälvis ta Võru linna ja maakonna parima teenindaja tiitli. Käesoleva aasta algul võttis ta vastu uue väljakutse ja asus tööle vast avatud kohvikus Mantelahi. Foto: AIGAR NAGEL

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+2 #1 kagu usss 2019-05-27 09:15
ime ,et teenindus üldse kestab toolidel käib päevas läbi sadu läbi tömmatud pepusid :lol: kuna neid toole üldse pestud on kes usub üldse nöude pesusse ???mina ei käi üldse väljas söömas meenuvad timmi pesu tassid lusikad täiesti hallid :lol: ime,et see teenindus veel kestab :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #2 kagu usss 2019-05-27 09:46
pesemist vöiks teha honda robotitega sest ega pesu katid need on jäädavalt peast ära ja igale poole völgu völgu jäämas :lol: ja öieti ei teeni ;-)
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #3 kagu usss 2019-05-27 09:48
ja suuver kui sa teeks köik ise siis oleks sa tipp teenindaja präägalt oled lihtsalt vahendaja ;-)
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD