Menu

FOTOD Me jagame teed nähtamatute kaaslastega – loomadega, kelle jaoks on auto kiirus ebaloogiline

  • Kirjutas Kalev Annom

 Võru-Antsla maanteel 4. oktoobri pärastlõunal. Loomad pole siin maailmas meie jaoks, vaid meiega koos, on öelnud Anny Drobet. FOTOD: Kalev Annom

PABERLEHT > Küsimusele, miks jäävad metsloomad autode alla, ei ole ühest vastust. Küll on õigus neil, kes väidavad, et maanteed on ehitatud läbi ulukite liikumisradade. Teiseks, liigne kiirustamine. Kolmandaks võiks nimetada autojuhi väsinud olekut, sest sageli toimub otsasõit metsloomale hilisõhtul, öösel või varahommikul.

Inimene ei tohi süüdistada metslooma, sest mööda oma rada liikuv loom ei oska mitte kuidagi liikuvas autos ohtu näha, sest auto kiirus on metsaelaniku jaoks eluslooduses ebaloogiline. Siin on sama efekt, mida autojuhid ütlevad kihutavate mootorratturite kohta, et tsikkel ilmus vaatevälja välgukiirusel ja kokkupõrke ärahoidmiseks ei suutnud autojuht isegi pidurdada.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD