Menu

Võru linnavalitsus kutsub üles keskväljakul rakette mitte laskma

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar Nagel

Peatselt saabuva aastavahetuse eel hoiatab Võru linnavalitsus ilutulestikuga kaasnevate ohtude eest ning kutsub üles linna keskväljakul rakette mitte laskma.

„Kuna keskväljakule kuuse juurde on aastavahetusel oodata palju rahvast, sealhulgas lastega peresid, kaasnevad organiseerimata ilutulestikuga liigsed riskid inimestele ning arvestades keskväljaku eripära, võivad tekkida ootamatud rikošetid ja viga saada olemasolevad valgustid, kaunistused ja linnamööbel,“ ütleb abilinnapea Toomas Sarapuu.

Võru linn ei ole üheksa aastat ilutulestikku tellinud ja ei tee seda ka tänavu, sellest hoolimata on linnaruumis oodata palju eraviisilisi ilutulestikke.

Päästjad tunnevad kõige rohkem muret ilutulestiku tuleohtlikkuse pärast. Ilutulestik ohustab sageli rõdusid, kuhu lennanud särav rakett või visatud pürotehnika süütab kuivama pandud riided, mööbli või muud hoiule tõstetud esemed. Uusaastaööl ei ole haruldane aknast tuppa või räästakasti kaudu pööningule lennanud rakett.

 

Selle vältimiseks rõhutavad nad, et ohutuse tagamiseks on kõige olulisem valida stardipaik eemal esemetest, mis võivad süttida ja inimestest, kes võivad viga saada. Enne pürotehnika kasutamist tuleb oma peaga kainelt läbi mõelda, kas laskevalmis seatud seade on eemal autodest ja hoonetest ning põnevil publikust.
Inimeste ohutuse ja avaliku korra tagamiseks on aastavahetusel Võru keskväljakul patrullimas tugevdatud politseivalve.

ILUTULESTIKU KASUTAMISE PEAMISED OHUTUSREEGLID Lõuna-Eesti pommigrupi demineerijatelt:

• JÄRGI HOOLIKALT kasutusjuhendis toodud OHUTUSNÕUDEID – ohutuskaugus, toote toestamine, süütamise viis jm.
• VALI TOOTE LASKMISEKS SOBIV AEG JA KOHT – arvesta öörahu, ilmastikuolude, toote paigutuse ja publiku asukohaga.

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD