Menu

Lapse palavik vajab tähelepanu

  • Kirjutas Kaidi Reinart

Foto: ERAKOGU

Palavik on organismi loomulik kaitsereaktsioon, mis aitab haigustekitajatega võidelda. Väga kõrge palavik võib aga koormata organismi või muutuda ohtlikukski. Kuidas lapse palavikku õigesti mõõta ning mida teha, kui lapsel on palavik?

Südameapteegi proviisori Ave Niidu sõnul loetakse palavikuks kehatemperatuuri alates 38 °C ning enamasti põhjustab seda iseenesest mööduv viirusnakkus. Palavikku ei pea alati langetama, kõik oleneb temperatuurist ja lapse enesetundest. Küll aga tuleb lastel haiguse ajal temperatuuri sageli mõõta, sest palavik võib tõusta väga lühikese aja jooksul väga kõrgele.

Kuidas lapse kehatemperatuuri õigesti mõõta?

Rahvusvaheliselt mõõdetakse lastel palavikku erinevalt. Kui Eestis mõõdetakse peamiselt kaenla alt, siis Prantsusmaal pärasoolest ja Ameerika Ühendriikides suust. Levinud on ka temperatuuri mõõtmine kõrvast ja otsmikult.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD