Menu

Võru linnas läks Magaziini poe parklas auto põlema

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

23. märtsil kella 14.15 kustutasid päästjad Võru linnas Räpina mnt asuva poe parklas süttinud sõiduauto.

Põlengu võis põhjustada sõiduki elektrisüsteemi rike.

Põlvamaa

23. märtsil kella 13.15 ajal süttis Räpina vallas Haavapää külas kulu. Prahilõke oli tehtud kõrge kuluheina keskele ning see süttis kui põletaja lõkke kõigest hetkeks järelevalveta jättis. Kiiresti leviva põlengu kustutustöödeks saadeti kohale kutselised päästjad Põlva, Räpina ja Värska päästekomandost ning vabatahtlikud Lasva komandost. Päästetöödele kaasati kaks kustutusvarustusega ATVd. Põlgn kustutati kella 14.41ks. Kokku põles ära 5 hektari suurune ala, millest osa metsanoorendikku.
Kulu põletamine on Eestis aastaringselt keelatud ja lõkke põletamisel tuleb tagada, et tuli ümbrusele ei leviks!

Tartumaa

23. märtsil kella 08.32 paiku juhtus Tartu linnas Ringtee tänaval kolme sõiduautoga liiklusõnnetus. Ühe kannatanu toimetas kiirabi tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad likvideerisid süttimisohu ja katsid autodest maha voolanud vedelikud absorbentainega.

Kell 17.52 teatati, et Elva vallas Sangla külas on auto kraavi sõitnud ja katusele rullunud. Päästjad lükkasid autot ratastele ja likvideerisid süttimisohtu. Juht tõsisemalt viga ei saanud.

23. märtsil kella 11.42 ajal käisid päästjad Elva vallas Käo külas kustutamas kulupõlengut, mis ohustas lähedal asuvat metsa. Põleng kustutati kululuudadega materdamise teel ja ATVle paigaldatud kustutussüsteemi abil. Ära põles poole hektari suurune heinamaa.

Kell 19.43 anti päästjatele teada järelevalveta lõkkest Tartu vallas Tabivere alevikus. Selgus, et kohaliku ettevõtte soovisid põletamisega prahist lahti saada. Järelevalveta lõkkesse oli visatud pappi, plastikut ja olmeprügi. Päästjad kustutasid keskkonda reostava lõkke ja õnneks selle ääres olev kulu põlema süttida ei jõudnud. Keskkonna säästmiseks on lõkkes jäätmete põletamine keelatud! Lõkkes tohib põletada ainult töötlemata puitu.

23. märtsil kell 20.21 aitasid päästjad Tartu linnas Staadioni tänaval trepikoja varikatuselt alla naisterahva, kes oli sinna kassi alla toomiseks roninud.

Päästeamet tuletab meelde, et kuluheina süütamine on keelatud ja ohtlik tegevus. Ulatusliku kulupõlengu võib süüdata hooletult visatud tikk või suitsukoni või järelevalveta lõkkest lennanud säde. Kulu süütajaid ning hooletuid lõkketegijaid võivad inspektorid karistada kuni 1200 euro suuruse rahatrahviga.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD