Menu

.      

Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 13.-14. aprill 2020

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

8.04 Tila küla lennukipomm

Päästeamet

Lõuna päästekeskuse operatiivsündmuse 13.-14. aprill 2020

Tartumaa

13. aprillil teatati, et Kambja vallas Virulase külas on metsas paks hall suits. Päästjad selgitasid, et metsas põletati oksi. Tuleohutusnõudeid eiravalt tehtud lõke kustutati. Kehtival tuleohtlikul ajal tohib metsas lõket teha ja grillida ainult selleks spetsiaalselt ettevalmistatud kohtades, nagu näiteks RMK lõkkekohad. Muul juhul peab lõkkease jääma metsast  vähemalt 20 meetri kaugusele, kuid lõkkepõletamise ohutusnõudeid tuleb täita igal juhul. Lõkkeaseme ümbrus tuleb põlevmaterjalist puhastada, lõkkease  tuleb piirata kivide või pinnasega ning lõket tuleb valvata. Käepärast peavad olema esmased kustutusvahendid – ämber veega, kustuti või veega täidetud voolik.

8.04 Tila küla lennukipomm

Võrumaa

13. aprillil kell 10.46 teatati, et Võru vallas Kasaritsa külas on puidutööstuses suitsulõhn. Päästjate saabumise ajaks oli selgunud, et põles tööstushoone räästaalune katuse tugitala, mille töötaja oli pulberkustutiga ise kustutanud. Esialgsetel andmetel võis tala süttida katlamaja korstnast välja lennanud sädemest.

Lõuna-Eesti pommigrupp

13. aprillil tegid päästeameti demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Otepää vallast Mäekülast leitud käsigranaadi.

11. aprillil tehti kahjutuks:

- Valga maakonnast Valga vallast Tõlliste külast leitud 120 mm miinipildujamiin;

- Valga maakonnast Valga vallast Sooru külast leitud 82 mm miinipildujamiin ning Tõrva vallast Jõgeveste külast leitud mürsk.

10. aprillil tehti kahjutuks:

- Viljandi maakonnast Mulgi vallast Abja-Paluojast Tiigi tänavalt leitud 37 mm mürsk;

- Valga maakonnast Otepää vallast Mäekülast leitud käsigranaat F1, 20 mm mürsk ja lennukipomm ning Lutike külast leitud unitaarlasu komplekt;

- Tartu maakonnast Luunja vallast Pilka külast leitud 20 mm mürsk ja sütik.

9. aprillil tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Luunja vallas Savikoja külas metsast leitud lennukipommi.

Kevaditi intensiivistuvatel põllutöödel ja ka metsatöödel tuleb pinnasest rohkem välja ohtlikke lõhkekehi. Vanu lõhekehi tuleb sageli välja ka vanade majade renoveerimistöödel või uute hoonete ning teede ehituste kaevamistöödel. See kõik kasvatab päästeameti demineerijate tööd hüppeliselt. Lõhkekeha leidmisel ei tohi seda puudutada ega kuhugi viia, vaid leiust tuleb teatada hädaabinumbril 112. Kasulik on märgistada leiu asukoht ning jätta see meelde. Peale 112 teavitamist ei pea jääma demineerijaid ootama. Helistamisel küsitakse teie kontaktandmeid ning vajadusel täpsustatakse leiu asukoht hiljem üle.

Lõhkekehad on mõeldud sõjapidamiseks, tapmiseks ning suurte vigastuste tekitamiseks. Mida roostesem ja kehvemas seisukorras lõhkekeha on, seda ohtlikum see ümbrusele on. Pealtnäha ohutu lõhkekeha võib liigutamisel plahvatada, tuues kaasa traagilised tagajärjed.

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD