Menu

Võrus saab jätkuvalt pidulikke abielusid sõlmida tasuta

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võru Linnavalitsus võttis vastu otsuse, et nagu 2017. aastal, nii ka 2018. aastal saab jätkuvalt Jüri 12 saalis pidulikke abielusid sõlmida tasuta.

Alates 1. jaanuarist 2018 anti perekonnaseisutoimingud maavalitsustelt üle maakonnakeskustele, kuid linnale antud kohustustega ei tulnud riigi poolt kaasa piisavalt vahendeid  teenuse samasugustel tingimustel jätkamiseks. Et Võru linnas saaks jätkuvalt traditsioonilises abielude sõlmimise saalis aadressil Jüri 12 pidulikku tseremooniat tasuta läbi viia, katab linn RKAS-i poolt küsitava üüri summa.

Linnapea Anti Allase sõnul tuli linn riigile tänavu appi, et samal tasemel teenust jätkata ning peamine on, et abielusõlmijad ei peaks kuidagi kannatama. „Oleme laste ja -noortesõbralik linn ja tugev perekond on meile tähtis,“ kommenteeris linnapea otsust.  

 „Võru on andnud riigile selge sõnumi, et järgmise aasta eelarves tuleks üle-eestiliselt see kitsaskoht ära lahendada ning maakonnakeskused ei peaks riigi poolt üle antud teenustele peale maksma. Ei pea kuidagi ideoloogiliselt õigeks abiellujatelt raha küsimist ja et just selle teenuse osas läheks elu kallimaks. Samas mõistan, et eelarveaasta keskel on riigil aset leidnud alafinantseerimist kompenseerida keeruline,“ lisas Allas.

Täna toimunud linnavalitsuse istungil kehtestas linn hinnakirja nendele tseremooniatele, mis toimuvad noorpaari soovitud kohas väljaspool traditsioonilist Jüri 12 saali. Varasemalt tuli samuti väljaspool ametiruume teenuse eest tasuda.

Kommentaarid   

0 #1 Lea Kõrv 2018-02-07 14:28
Mul otsest kommentaari pole,aga tahaks küsida,kas on ka selline võimalus,et värskendada oma abielu,millest möödub 50 aastat.Oleme paari pandud nimelt Võru tolle aegses Perekonnaseisu ametis(Või oli see büroo)

Lea ja Mihkel Kõrv
Tsiteeri | ebasobiv
0 #2 tore lugu 2018-02-07 16:37
Lea ja Mihkel!
Mida Teie mõtlete abielu värskenamise all? Kindlasti saab värskendada korterit, autot. Täiendada saab oma teadmisi, haridust. Mõned mehed ja naised samuti värskendavad oma elu uute elukaaslastega, jõudu neile selleks! Värskendus ikka. Kellel võimalus saab veel iluoperatsioone lubada.
Elu vajab rohkem kindlust ja usaldust, siis värskeneb inimene iseenesest!
Tsiteeri | ebasobiv
0 #3 Muki 2018-02-07 21:42
väga tore uudis ;-) . Samas pean mainima, et Lõunaeestlane Tähismaa paneb jumala segast sellest loost.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 Mukile 2018-02-08 12:45
Kas on üldse teemat millega Tähismaad segast ei pane?
Tsiteeri | ebasobiv
0 #5 WTF 2018-02-08 20:24
Pekki ikka pean naisele minema:(
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD