Menu

.      

Võrus saab jätkuvalt pidulikke abielusid sõlmida tasuta

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võru Linnavalitsus võttis vastu otsuse, et nagu 2017. aastal, nii ka 2018. aastal saab jätkuvalt Jüri 12 saalis pidulikke abielusid sõlmida tasuta.

Alates 1. jaanuarist 2018 anti perekonnaseisutoimingud maavalitsustelt üle maakonnakeskustele, kuid linnale antud kohustustega ei tulnud riigi poolt kaasa piisavalt vahendeid  teenuse samasugustel tingimustel jätkamiseks. Et Võru linnas saaks jätkuvalt traditsioonilises abielude sõlmimise saalis aadressil Jüri 12 pidulikku tseremooniat tasuta läbi viia, katab linn RKAS-i poolt küsitava üüri summa.

Linnapea Anti Allase sõnul tuli linn riigile tänavu appi, et samal tasemel teenust jätkata ning peamine on, et abielusõlmijad ei peaks kuidagi kannatama. „Oleme laste ja -noortesõbralik linn ja tugev perekond on meile tähtis,“ kommenteeris linnapea otsust.  

 „Võru on andnud riigile selge sõnumi, et järgmise aasta eelarves tuleks üle-eestiliselt see kitsaskoht ära lahendada ning maakonnakeskused ei peaks riigi poolt üle antud teenustele peale maksma. Ei pea kuidagi ideoloogiliselt õigeks abiellujatelt raha küsimist ja et just selle teenuse osas läheks elu kallimaks. Samas mõistan, et eelarveaasta keskel on riigil aset leidnud alafinantseerimist kompenseerida keeruline,“ lisas Allas.

Täna toimunud linnavalitsuse istungil kehtestas linn hinnakirja nendele tseremooniatele, mis toimuvad noorpaari soovitud kohas väljaspool traditsioonilist Jüri 12 saali. Varasemalt tuli samuti väljaspool ametiruume teenuse eest tasuda.

20 PÄEVA ENIMLOETUD