Menu

Koolilapsed rändasid 100 aasta tagusesse aega

  • Kirjutas Heleri Lakur / Liana Allas

EV100 > Eile, 7. veebruaril toimusid Eesti Rahva Muuseumi (ERM) ja Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi (EAÜS) eestvedamisel üle Eesti ajarännakud 1918. aasta 24. veebruarikuu päeva. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud projektist võtab osa üle 6000 õpilase.

„Ajarännak 1918” on osa rahvusvahelisest projektist „Heritage Bridge”, mille raames Soome, Eesti, Läti ja Leedu muuseumid ning koolid tähistavad ajarännakutega oma kodumaa 100. sünnipäeva. Kõige laiahaardelisem neist on Eesti ajarännak, kus osaleb kokku umbes 50 kooli ning mitu kohalikku muuseumi ja raamatukogu, vahendas ERM.

„Õpilastele annab ajarännaku kogemus võimaluse võtta roll ja seisukoht, tunnetada sajanditagust aega, ideede paljusust ning mõista, et iseseisvus ei ole iseenesestmõistetav, vaid midagi, mida tuleb hoida ja väärtustada,” sõnas EAÜSi juhatuse liige Pille Rohtla.

Ajarännakust võtsid osa Orava kool, Antsla gümnaasium ja Võru Kreutzwaldi kool.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD