Menu

Erasmus+ programm ühendab õppimise ja reisimise

Kuigi lumi oli maas vaid paar tundi, jõudsime teha fotosid lumise loodusega. Foto: ERAKOGU

ÕPPEREIS • Eelmise aasta lõpus oli mul võimalus külastada Hispaania mägede vahel paiknevat Cercedilla külakest seoses Erasmus+ projektiga. Koolituse „Yes, experience it yourself 2” (eesti
keeles „Jah, koge seda ise!”) eesmärgiks oli arendada ning toetada noortega seotud ettevõtlusprojekte.

Erasmus+ on Euroopa Liidu programm aastateks 2014–2020, mille kaudu rahastatakse rahvusvahelisi projekte hariduse, spordi ja noorte valdkonnas, väidab sihtasutuse Archimedes Noorteagentuur kodulehekülg. Tänu Erasmus+ programmile on võimalik ühendada enese koolitamine ning reisimine. Nimelt otsitakse Euroopa Liidu rahastatud projektidesse osalejaid erinevatest välisriikidest. Kõigi osavõtjate transport ja kohapealsed elamiskulud on suures osas või täielikult kaetud, seega on projektis osalejate kulud mitu korda väiksemad kui iseseisvalt reisides.

Hispaanias toimunud ettevõtlusteemalises projektis osalesid 11 riigi esindajad. Eestist valiti projekti osalema kaks inimest: mina ja Kasper Keps, kes on põline võrulane ning Tartu ülikooli psühholoogia eriala tudeng. Oleme mõlemad MTÜ EstYES kaudu Eestisse tulnud vabatahtlikele tugiisikuks ning koolitusele saime tänu eelmainitud organisatsioonile.

Kuna see ei olnud meist kummalegi esimene Erasmuse projekt, teadsime, et koolitusele minnes on võimalik lennupiletid osta nii, et jõuame kohale kaks päeva enne koolituse algust ning tagasi tuleme kaks päeva pärast lõppu (sel juhul tuleb lisanduvad toidu- ja majutuskulud muidugi endal tasuda). Kasutasime seda võimalust, et kahte Lõuna-Euroopa pealinna rohkem avastada.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next