Menu

Põnev õpilasfirmade laat tõi kokku hulga müüjaid ja ostlejaid

  • Kirjutas Kadri Nagel

Laada kõige nooremad kauplejad Võru Kreutzwaldi kooli 3. klassist. Fotod: AIGAR NAGEL

LAAT ❯ Reedel oli Kagukeskus paksult ostlejaid täis. Peeti õpilasfirmade kevadlaata, mille korraldajateks on Võru gümnaasium koostöös linnavalitsusega. Laat kuulub ürituste sarja „100 aastat eestikeelset gümnaasiumiharidust Võru linnas”.

Kokku oli kauplemas umbes 40 firmat, millel igal ühel ise nägu ja mõte. Näomaalingud, ehted, müslibatoonid, muffinid, smuutid, jääjook, kasemahl, pannkoogid – nimekiri on lõputu. Näiteks võis laadalt leida toolipatju, mille saab koolipingi või tabureti külge kinnitada. Tartu poisid Christofer Lodeson, Kert-Kristofer Einalo ja Edgar Pekus moodustasid koos õpilasfirma Todi ja tulid siia kauplema Tartust. Kõik noormehed õpivad Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumis. Idee peale tuldi koolipingis istudes, kui tunti, et tahaks istumise alla midagi pehmemat ja mugavamat. Ettevõtte omapäraks on see, et padjad on kõik tehtud taaskasutatavatest materjalidest – padjapüüridest ja muust seesugusest. Kõige professionaalsemalt esitlesid ennast Võru gümnaasiumi noored.

Õpilasfirma Kehale Pai, kus pakutakse looduskosmeetikat. Vasakult Elysee-Martina Morel ja Kärt Utsu. FOTOD: Aigar Nagel

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD