Menu

Võrukast takistussõitja Kullo Kender särab Eesti ratsatippude seas

  • Kirjutas Liana Allas

Kullo Kender eelmisel aastal toimunud võistlusel Tallinn Horse Show. Foto: FACEBOOK, STAS MULYAR.

TEGIJA ❯ Sellel nädalavahetusel on kõigi ratsasportlaste ja hobusesõprade pilgud pööratud Tallinna poole – 16. korda toimub Baltimaade suurim rahvusvaheline ratsutamisvõistlus Tallinn International Horse Show.

Suurejooneline üritus ja võistlus kuulub FEI World Cup TM (maailmakarika) sarja, seda nii kooli- kui ka takistussõidus. Tallinnas on sellel nädalavahetusel koos Kesk-Euroopa tippsportlased ja parimad hobused, kogu Eesti paremik samuti. Nende hulgas võrukast takistussõitja Kullo Kender. Ja mitte ainult kohal, vaid peale kolme etappi liider. Kullo Kender: „Neljapäeval sõidame kohale ja reedel hakkab pihta. Tallinna Horse Show on maailmakarika neljas etapp, viies on Leedus, kaks etappi on Poolas ja siis on finaal. Praegu olen liider, aga see võib kiiresti muutuda. Eestlastest on Rein Pill teisel kohal ja Urmas Raag kolmandal. Neil on samuti hea seis ja head hobused. Kolm parimat saavad kevadel maailmakarika fi naali, see toimub sellel aastal Rootsis. Eelmisel aastal toimus Pariisis, seal käisidki eestlastest Rein Pill ja Urmas Raag, tema on ka võrukas. Ta esines seal väga kõvasti. See ei ole väga tavaline, et eestlased igal aastal eesotsas on, aga praegu on nii läinud.” Ja see, et esikolmikus on kaks Võrumaa juurtega tegijat, on veel vähem tavaline.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD