Menu

Väimela kanala detailplaneeringust: vastavad Võru vald ja arendaja

  • Kirjutas Heleri Lakur

KUUM ❯ Võrumaa Teatajas laupäeval, 13. oktoobril ilmunud artikli „Väimela kanalal ehitusluba olemas, PRIA aitab ehitada” järel on toimetus omakorda ühendust võtnud Võru vallavanema Kalmer Puusepaga ja arendaja OÜ Lõuna-Eesti Talumuna esindaja Tõnu Vetikuga, et saada vastused küsimustele, mis puudutavad kanala rajamise asjaajamist ja selle tagamaid.

Palju räägitud detailplaneering ja selle tagamaad

Palju pahameelt on tekitanud kohalikus kogukonnas asjaolu, et Pärna tee 7 ja 9 kruntidele Väimelas on detailplaneeringu taotluse esitanud ja selle korraldamise enda õlule võtnud kanala rajamist Väimelasse plaaniv OÜ Lõuna- Eesti Talumuna, kellele kõnealune maatükk sel aadressil üldse ei kuulugi. Omanikuks on kolmas ettevõte ehk OÜ Jäneselaane, kes omakorda on taotlenud PRIA-lt toetuse võimaliku kanala rajamiseks, mille summaks on ligi pool miljonit eurot. Samuti on paljudele selgusetuks jäänud, miks on Võru vald OÜ-le Jäneselaane väljastanud ehitusloa kanala rekonstrueerimiseks ja sõnnikuhoidla ehitamiseks enne detailplaneeringu lõpule viimist.

Võru vallavanem Kalmer Puusepp:

Võru vallavanem Kalmer Puusepp FOTO: Aigar Nagel

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

15 PÄEVA ENIMLOETUD