Menu

Esmaspäeva õhtul päästeti Tamula järvel läbi jää vajunud laps!

Pilt on illustratiivne  FOTO: Andrei Javnašan Võrumaa Teataja

Teisipäeva lõuna ajal helistas toimetuse telefonil vene keelt kõnelev naisterahvas, kes rääkis, et jalutasid koos mehega eelmise päeva õhtul pärast kelle viit Tamula ääres, kui kuulsid hääli.

Järvejääl olnud kahest poisist üks vajus läbi jää, teine proovis aidata, aga ei õnnestunud. Sel ajal jalutasid  kaldal mees ja naine lapsevankriga, mees viskas jope seljast ja sööstis appi ning vedas poisi veest välja. Mõlemad poisid olid märjad ja jooksid kodu poole. Toimetusse helistanud naine oli mures, et lapsed  võtavad eeskuju kalameestest, kes järvel kala püüavad ning lähevad nendesse kohtadesse mängima, aga lapsed ei taju ohtu. Samuti ütles ta, et teispäevases lehes oli kirjas, et jää paksus on ligi 20 cm, aga tegelikult on jää nõrk ning vesine.

Vene keelt kõnelev naine oli veel helistamise ajal eelmisel päeval nähtu mõju all, sest oleks võinud minna palju hullemini, mõlemad poisid olid ohus. Naine palus tublile noorele mehele tänu avaldada ja oli seda meelt, et tegu vääriks tunnustamist. Lapsevanematele aga palus südamele panna, et need räägiksid lastega, ei tohi järvejääle enam minna!

Tubli noor mees, kes sa lapse veest päästsid – anna palun endast Võrumaa Teataja toimetusele teada!

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next